MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 26-03-2021 18:14

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden üretici ve tüketiciye destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, hem üreticiye destek olmak hem de tüketiciye uygun fiyatlı ürün ulaştırmak için Halk Ege Et marketlerinde kilosu 50 kuruştan patates ve soğan satışına başladı. Vatandaşlar soğan ve patateslere yoğun ilgi gösterdi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden üretici ve tüketiciye destek

Tarımın desteklenmesi, çiftçinin güçlenmesi ve tüketicilerin uygun fiyatlara sağlıklı ürünlere ulaşması için örnek projeler üreten Aydın Büyükşehir Belediyesi, Halk Ege Et marketleri ile yeni imkânlar sağlamaya devam ediyor.

Özellikle kırsal kalkınmaya destek olmak için raflarını kooperatif ürünleri ile dolduran Halk Ege Et marketleri, bu defa da patates ve soğan üreticine raflarını açtı.

Üreticiden aracısız olarak alınan tonlarca patates ve soğan, kilosu 50 kuruş olarak belirlenerek piyasanın çok daha altında olacak şekilde tüketiciye ulaştırılmaya başlandı.

“Halk Ege Et marketlerinin raflarında üreticinin emeği vardır”

İzmir’de de şubesi bulunan ve toplam 15 şubeye ulaşan Halk Ege Et’in Aydın çiftçisi için bir yuva olduğuna dikkat çeken Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Biz bu marketleri üreticiye satış sahası açan, gerektiğinde nefes aldıran bir alan olarak görüyoruz. Bu marketler, Aydın çiftçisinin yuvasıdır ve rafları daima onlara açıktır. Halk Ege Et marketlerinin raflarında üreticinin emeği vardır. Birçok kooperatif ürünlerini tüketiciye rahatlıkla ulaştırabiliyor. Bunun yanında çiftçimize de destek olmak için zaman zaman alımlar yapıyoruz. Son olarak yüklü miktarda patates ve soğan aldık. Hem çiftçimize nefes aldırdık hem de vatandaşlarımızda çok uygun fiyata bu ürünleri ulaştırmış olduk” diye konuştu.

Vatandaşlar oldukça memnun

Mutfak alışverişini Halk Ege Et marketlerinden yapan Emine Tezcan, “Halk için çok uygun fiyatları. Çarşıda pazarda çok pahalı. Genelde ben de pazardan alıyordum; ama Halk Ege Et’te olduğunu duyunca buradan almaya karar verdim ve patates ve soğanlar da çok güzel. Özlem Hanım bizim için çok güzel şeyler yapıyor” dedi.

Halk Ege Et’in vatandaşlara uygun fiyatlarla hizmet ettiğini belirten Dursun Söylemez “Her şeye ucuz ulaşıyoruz. İstediğimizi de alabiliyoruz. Bütün hizmetlerinden memnunuz. Alamayan bir sürü insan var. Pazarda 2 lira. 50 kuruşa çok iyi. Özlem Başkan’ın yaptığı bütün işlerden çok memnunuz, bütün herkes de çok seviyor” diye konuştu.

Karşılaştığı fiyatlardan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Ferit Ceylan ise “Çok mutluyum. İdeal fiyatları. Başka yerde bulamayız. Vatandaş için fiyatı ucuz ve çiftçi için çok faydalı. Özlem Başkan’a çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, başımızdan eksik etmesin” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA