MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 30-03-2021 22:31

İmamoğlu: 31 Mart seçimlerini unutmamamız lâzım

İBB Başkanı İmamoğlu, 31 Mart’ın 2019’daki Mahallî İdareler Genel Seçimlerinin yıl dönümü olduğuna işaret ederek, “Biz, seçimi kazansanız da o seçimi elinizden almaya hazır bir avuç insan ve ne yazık ki kötü bir zihniyetle mücadele ettik” dedi.

İmamoğlu: 31 Mart seçimlerini unutmamamız lâzım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, KRT televizyonunda yayınlanan “Şimdiki Zaman” programında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yarın 31 Mart Mahallî İdareler Seçimlerinin yıldönümü olduğuna işaret eden İmamoğlu, “31 Mart’ı unutmamamız lâzım” dedi. İmamoğlu, şunları söyledi:

“Her bir oya sahip çıkan bir anlayışla mücadele ettik”

“31 Mart, özel bir tarih. Niçin? Çünkü siz, seçimi kazansanız da o seçimi elinizden almaya hazır bir avuç insan ve ne yazık ki kötü bir zihniyetle mücadele ettik biz, 2 yıl önce. 31 Mart’ta seçim alınmış, hatırlayın o gece yaşanılanları, biz o zihniyetle mücadele ettik. Kararlı bir mücadeleydi. Millet İttifakı’nın bütün paydaşlarıyla sahada, sokakta, her bir oya sahip çıkan bir anlayışla mücadele ettik ve toplumun bu hak mücadelesini, işin başından ayrılmayarak, sandıkların başından ayrılmayarak seçimi kazanmayı başardık.

“Çaldılar dediler”

Bununla yetinmediler, seçimi iptal ettiler, biliyorsunuz. Seçimi iptal ettiler; toplumun hukuksuz davrananların yanında değil haklının yanında davranma refleksine aslında biz büyük bir şans tanımış olduk, hep birlikte. Kararlı bir duruşla, çok kararlı bir duruşla bunu başardık. Örneğin, unutulduğu için ben her yerde söylemeyi ıskalamamaya çalışıyorum; o da ne? Hatırlayın, ne dediler? ‘Çaldılar’ dediler. Bunu hatırlamamız lâzım. En tepeden, yetkili bütün ağızlardan bunu duyduk mu? Duyduk. ‘Çünkü çaldılar’ dediler, cami avlusunda, cami kapısında. 2 sene geçti. Ne oldu? Bir kişi, tek bir gün, soruşturmalar açıldı vesaire, hatırlarsanız, büyük fırtına koparıldı. Tek bir gün ceza aldı mı? Almadı. O bakımdan aslında tarihsel bir tavrın yıl dönümündeyiz, yarın akşam itibarıyla.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA