GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-03-2021 08:39

Diyanet, “Uluslararası Hac Sempozyumu” düzenliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Değişen ve Gelişen Şartlar Bağlamında Hac” başlıklı “Uluslararası Hac Sempozyumu” Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla 1 Nisan Perşembe günü başlayacak.

Diyanet, “Uluslararası Hac Sempozyumu” düzenliyor

Diyanet İsleri Başkanlığınca yürütülen hac hizmetlerinin değerlendirilmesi, güncel şartlar çerçevesinde hac hizmetlerine yeni bir ufuk ve vizyon kazandırılması, hizmet kalitesinin artırılması amacıyla düzenlenen sempozyumda, haccın fıkhî konularının yanında eğitimden kültüre, hac musikisinden hac seyahatnamelerine, hac emirliğinden sağlık ve salgın zamanlarında hac gibi farklı konulara dair tebliğler sunulacak.

Yurt içinden ve yurt dışından katılımcıların tebliğ sunacakları sempozyum, 1 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek açılış programının ardından iki farklı salonda 20 oturum halinde 3 gün boyunca devam edecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Camisi Konferans Salonu ve Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek oturumlar, Türkçe, Arapça, İngilizce olarak “hac.gov.tr/hacsempozyumu” adresinden on-line takip edilebilecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA