Advert
YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 01-04-2021 17:30   Güncelleme : 01-04-2021 18:07

Divanhane Karakolu İBB’nin itirazlarına rağmen yıktırıldı

1868 yılında Sultan Abdülaziz döneminde yapılmış olan ve İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Kasımpaşa semtinde bulunan Divanhane Karakolu, İBB’nin karşı çıkmasına rağmen yıktırıldı.

Divanhane Karakolu İBB’nin itirazlarına rağmen yıktırıldı

Haliçport projesi sebebiyle ocak ayında yol genişletilmesi çalışması başlatılmış, hükümet, tarihî Divanhane Karakolu’nun yapılacak olan yol güzergâhında kaldığı gerekçesiyle yıkımına karar vermişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ise, “Bina yol üzerinde kalmıyor, siz yolu binanın üzerinden geçiriyorsunuz” diyerek yıkım kararına tepki göstermişti.

Tarihî bina, gece saatlerinde yıkıldı. Daha önce yeşil tente ile kapatılan eski karakol binasının yıkımının öğrenilmesinin ardından sosyal medyadaki tepkiler üzerine çevrede güvenlik tedbiri alındı.

(İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “Üzülerek paylaşıyorum. Ne yazık ki tüm mücadelemize rağmen Divanhane Karakolunu devlet kurumlarının el birliği ile yıkmasından kurtaramadık. Korumacıyım, utanç duyuyorum! Hiçbir sebebi olmayan bu yıkımın müsebbibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Beyoğlu Belediyesidir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA