MEDYA
Giriş Tarihi : 07-04-2021 02:49   Güncelleme : 07-04-2021 03:11

Yeni Asya gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular vefat etti

Yeni Asya gazetesinin İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular, zatürre hastalığının nüksetmesi sebebiyle tedavi altına alındığı Beylikdüzü’ndeki “Birinci International Hastanesi”nde dün sabah 83 yaşında vefat etti.

Yeni Asya gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular vefat etti

Eyüp Sultan Mezarlığı’na defnedilecek

Mehmet Kutlular’ın cenazesi, 7 Nisan Çarşamba günü (bugün) Eyüp Sultan Camisi’nde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazını müteakip, Eyüp Sultan Mezarlığı’nda Zübeyir Gündüzalp, Tahirî Mutlu, Mustafa Sungur ve Mustafa Polat’ın mezarlarının yanına defnedilecek.

Kutlular, Gölcük depreminden sonra, Saidi Nursi’nin ölümünün 39. Yıl dönümü münasebetiyle Ankara Kocatepe Camisi’nde düzenlenen mevlitten sonra yaptığı açıklamada, 28 Şubatçılar için depremin ilâhî bir ikaz olduğunu söylediği gerekçesiyle Ankara 1 No’lu DGM’ce 2 yıl 1 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Kutlular, İnfaz Yasası uyarınca 9 ay 23 gün Metris Cezaevi’nde hapis yatmıştı.

Mehmet Kutlular, 1999 yılında Milliyet gazetesinden Ruşen Çakır’a verdiği mülâkatta, Fethullah Gülen ve cemaatinin 12 Eylül 1980’den sonra devlet eliyle güçlendirildiğini, işi bittikten sonra da fırlatılıp atıldığını ileri sürmüştü.

Siyasî liderlerin taziye Mesajları

Karamollaoğlu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kutluların vefatı dolayısıyla yayınladığı taziye mesajında, “Yeni Asya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular Bey’in vefatını derin bir teessürle öğrendim. Kendisine Cenâb-ı Hak’tan rahmet diliyor; Yeni Asya camiasına, talebelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da mesajında şunları kaydetti:

“Yeni Asya Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Kutlular’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dilerim. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”

Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mesajında şunları kaydetti:

“Yeni Asya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

Uysal

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yayınladı taziye mesajında “Yeni Asya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın vefatı dolayısıyla kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Başta ailesi, Yeni Asya Gazetesi camiasına ve Hürriyetçi Demokratlara başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA