SİYASET
Giriş Tarihi : 07-04-2021 11:30   Güncelleme : 07-04-2021 11:35

Akşener: Allah, Sayın Erdoğan’a sabır versin

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin hızını alamayıp Anayasa Mahkemesi’nden sonra yakında Deniz Kuvvetlerinin de kapatılmasını isteyebileceğini ifade ederek, “Allah, Sayın Erdoğan’a sabır versin” dedi.

Akşener: Allah, Sayın Erdoğan’a sabır versin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grubu Toplantısında, gündemdeki siyasî konuları değerlendirdi.

Meral Akşener, konuşmasında emekli amiraller bildirisini de değerlendirdi.

Millet iradesine lafla, hamasî nutuklarla sahip çıkılamayacağını belirten Akşener, şöyle konuştu:

“Meselâ milletin meclisini yok sayarak millet iradesine sahip çıkılmaz. Meselâ milletin ortak değerleriyle kavga ederek de sahip çıkılmaz. Meselâ sandık gelince ‘Milletime hizmetkârım’ diyenlerin, bu edebiyatı yapıp seçimden sonra milleti maraba yerine koyarak hiç sahip çıkılmaz. Siyasetinin merkezine milleti koyarak, millete inanarak sahip çıkılır. Hani ‘Bu ülkeye komünizm gelecekse, onu da biz getiririz’ diyen valilerin bakış açısı, maalesef bugünkü iktidarın yönetim anlayışının merkezinde var. Her şartta amasız, fakatsız milletin yanında durarak sahip çıkılır. Millet iradesine el uzatanların karşısında dimdik durarak sahip çıkılır. Bizim pusulamız bellidir ve daima, şaşmadan milletimizi gösterir. Milletimiz, kimin nerede durduğunu, kimin doğru durduğunu, kimin millet iradesine sahip çıktığını gayet iyi biliyor.”

“Allah, Sayın Erdoğan’a sabır versin”

Meral Akşener, emekli amiraller bildirisi ile ilgili duruşlarına AK Parti’nin değil küçük ortağının daha çok bozulduğunu ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Erdoğan teşekkür etti diye olsa gerek, küçük ortak, dünkü grup konuşmasında köpürdükçe köpürdü. Anayasa Mahkemesi’nden sonra hızını alamayıp, yakında Deniz Kuvvetlerinin de kapatılmasını isterse şaşırmayın. Allah, Sayın Erdoğan’a sabır versin. Samimiyetle bu duayı çok içtenlikle ve kalpten yapıyorum. Allah, Sayın Erdoğan’a sabır versin. Dün ‘şerefsiz’ dediğine bugün ‘mübarek’ deyip, dün mektup yazıp ‘İktidarı uyarın’ diye yalvardıklarına da bugün ‘şerefsiz’ diyebilen, tutarsız duruş ve söylemleriyle ülkeyi germekten başka bir fonksiyonu bulunmayan birinin üstünde gereğinden fazla durmak istemiyorum; ama bu vesileyle Sayın Erdoğan’ı uyarmak zorundayım. Sakın ola, çok ciddi bir öfke kontrol problemi olan küçük ortağının dolduruşuna gelip, bildiriyi yazanlara abuk sabuk cezalar verdirmeye kalkma. Buradaki anahtar kelime, ‘ver-dir-me!’. Sorumsuzluktan darbecilik devşirmeye çalışıp da ülkeye daha fazla zarar verme. Sağduyu ile yürüttüğünü zannettiğimiz bu süreci, böyle şaibeli bir yola sokup da memleketi daha fazla huzursuz etme.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA