SİYASET
Giriş Tarihi : 07-04-2021 12:51   Güncelleme : 07-04-2021 13:13

Karamollaoğlu: Bugün asıl darbe, milletimizin cebine yapılmaktadır

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, bugün asıl darbenin, milletin cebine, emeğine, aşına, tenceresine yapılmakta olduğunu belirterek, “Bugün 104 emekli amiralin bildirisi için olağan üstü toplanılması düşünülüyorsa, 84 milyon vatandaşımızın geçim derdi için de mutlaka bir araya gelmek mecburiyetindeyiz” dedi.

Karamollaoğlu: Bugün asıl darbe, milletimizin cebine yapılmaktadır

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

“Bugün asıl darbe, milletimizin cebine, emeğine, aşına yapılarak, mutfaktaki tencereyi kaynamaz hâle getirmek suretiyle yapılmaktadır” diyen Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Darbe, sadece postallarla değil, vergilerle, zamlarla da yapılabilir. Bunu görmek mecburiyetindeyiz. Demokrasiye el uzatan askerî vesayeti de insanımızın kazancına el uzatan takım elbiseli sivil vesayeti de kabul etmemiz mümkün değildir. Bugün 104 emekli amiralin bildirisi için olağan üstü toplanılması düşünülüyorsa, 84 milyon vatandaşımızın geçim derdi için de mutlaka bir araya gelmek mecburiyetindeyiz.”

En değerli ittifakın, gelir adaletsizliğine karşı yapılacak ittifak olacağını ifade eden Karamollaoğlu, “Bu sebeple, insanımızın kazancına, emeğine, hakkına ve tenceresine yapılan darbelerin karşısında olan herkesi, geçim ittifakında olağan üstü bir toplantıya davet ediyorum” dedi.

Bahçeli’nin 313 generale ‘hükümete uyarı yapın’ çağrısı

Karamollaoğlu, bugün demokrasi havarisi kesilen bazı kimselerin ve çevrelerin, dün nasıl bir tavır içinde olduklarının vesikalarla sabit olduğunu belirterek, isim vermeden, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçmişte generallere yaptığı ‘iktidarı uyarın’ çağrısını hatırlattı. Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“2004 yılında görevi başında bulunan 313 generale mektup yazarak ‘Gelişmeler endişe verici. İktidarı uyarın’ diyenler, fiilen darbe çağrısı yapmışlardı. Bugün aynı çevrelerin bu bildiriye verdikleri tepki, hepimizi derinden düşündürmelidir. Türkiye’de demokrasiyi rafa kaldıranların, TBMM’nin işlevselliğini yok edenlerin, fikir özgürlüğüne darbe vuranların, sokak ortasında gazetecilerin, siyasîlerin linç edildiği bir ortamın sorumlusu olanları, tek adam rejimini tesis edenlerin demokrasi diye bir derdi olduğuna inanamıyorum. Demokrasi, bu ülkede birileri için adeta acıkınca yenen bir helvadan put hâline gelmiştir. Bu sebeple de işlerine geldiğinde demokrasi, işlerine gelmediğinde ise baskı ve tahakküm anlayışı tezahür etmektedir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA