KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-04-2021 21:31

Yeni Atatürk Kültür Merkezi, 29 Ekim’de açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grubu Toplantısında hükümet icraatları hakkında bilgi verirken, kültürel alandaki hizmetlerini de sıraladı.

Yeni Atatürk Kültür Merkezi, 29 Ekim’de açılacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binası, Resim ve Heykel Müzesi, İstanbul Sinema Müzesi gibi yeni değerleri Türkiye’nin kültür-sanatına kazandırdıklarını hatırlatan Erdoğan, “Taksim Meydanı’ndaki yeni Atatürk Kültür Merkezi’ni, inşallah 29 Ekim’de hizmete açıyoruz. Yine Taksim Meydanı’nda hamdolsun muhteşem bir camiyi de ramazanın son cumasında, Müslümanların hizmetine alacağız. Yine aynı şekilde, Kadir Gecesi’nde, Zonguldak’ta sahilde Uzun Mehmet Camii bitiyor. Uzun Mehmet Camii’ni de orada Müslümanların hizmetine alacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü gibi kurumlar vasıtasıyla, dünyanın dört bir köşesinde Türkiye’nin millî ve insani vasıflarını sergileyen faaliyetler yürüttüklerini de dile getirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA