SİYASET
Giriş Tarihi : 09-04-2021 12:42

Doğan: Bildiri tartışmaları, ekonomik tablonun üzerini örtemez

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan, emekli amirallerin bildirisinin, kötü ekonomik tablonun üzerini örtemeyeceğini belirterek, “Fotoğraf net. İnsanımızın derdi, geçim derdidir. Bu yüzden bizler de Saadet Partisi olarak tüm siyasî partileri, tüm insanımızı bu dönem geçim ittifakına davet ettik ve davet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Doğan: Bildiri tartışmaları, ekonomik tablonun üzerini örtemez

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin yoğun sorunları içerisinde en büyük sorunun, sorunları konuşamamak olduğunu söyledi.

Doğan, televizyon kanallarında onlarca siyasetçi, gazeteci ve akademisyenin saatlerce konuştuğunu ancak konuştukları konuların, milletin asıl derdinden çok uzakta olduğunu ifade etti. İktidarın sorunlara yaklaşımının görmemezlikten gelmek ve adam değiştirmek şeklinde olduğunu ifade den Doğan, zihniyet değişmedikçe bürokrat değiştirmenin çözüm olmayacağını dile getirdi.

Milletin derdinin geçim sıkıntısı olduğunu belirten Doğan, korona virüsü salgını konusunda da vaka sayısı bakımından Türkiye’nin Avrupa’da birinci, dünya genelinde ikinci sırada olduğuna dikkati çekti.

Doğan, doların 2002 yılında 1,67 TL iken bugün yaklaşık olarak 8,17 TL olduğunu, AK Parti iktidarı döneminde Türk Lirasının dolar karşısında 6,5 TL değer kaybettiğini söyledi.

Doğan, 2020 yılında açıklanan verilere göre Türkiye’nin dövize endeksli dış borcunun toplamının 450 milyar dolar olduğunu, kur farkı sebebiyle borcun katlanarak yükseldiğini ifade etti. Doğan, 2003 yılından bu yana sadece faize ödenen paranın 1,160 trilyon olduğunu söyledi.

Emekli amirallerin bildirisinin, bu ekonomik tablonun üzerini örtemeyeceğini ifade eden Doğan, “Fotoğraf net. İnsanımızın derdi, geçim derdidir. Bu yüzden bizler de Saadet Partisi olarak tüm siyasî partileri, tüm insanımızı bu dönem geçim ittifakına davet ettik ve davet etmeye devam ediyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA