EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-04-2021 15:32   Güncelleme : 16-04-2021 06:25

“Yiyecek-içecek sektöründe çalışanlara destek vereceğiz”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, nisan ve mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektöründe çalışanlara destek sağlayacaklarını açıkladı.

“Yiyecek-içecek sektöründe çalışanlara destek vereceğiz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yiyecek ve içecek sektörüne yönelik destek ödemesi hakkında açıklama yaptı. Selçuk, “Nisan ve mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektöründeki çalışanlarımıza destek sağlayacağız” dedi.

Bakan Selçuk, ramazanı da içine alan nisan ve mayıs aylarında yiyecek ve içecek sektörlerinde çalışanlara prim desteği sağlayacaklarını bildirdi.

Bakan Selçuk’un verdiği bilgiye göre, mart ayında çalışması olanlardan nisan ve mayıs aylarında normalleşme desteğinden yararlanamayan ve çalışmaya devam eden işçiler için işverenlerin SGK’ye ödeyecekleri asgari ücret üzerinden hesaplanan prim, bakanlık tarafından karşılanacak. Prim desteğinin yanı sıra yine aynı sektörde faaliyet gösteren iş yerlerinde ücretsiz izne ayrılan sigortalılara da destek verilecek.

İşverenlerin bu destekten yararlanabilmeleri için çalışanlarının e-SGK sistemi üzerinden “sigortalılıklarını tanımlaması” gerektiğini belirten Bakan Selçuk, çalışanlara yapılacak ödemelerin İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirileceğini kaydetti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA