GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-04-2021 05:03   Güncelleme : 16-04-2021 07:20

Bakan Koca, savcının gözaltına aldırdığı doktorla görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Osmaniye Savcısının gözaltına aldırdığı doktorla telefonda 2 kez görüştüğünü belirterek, “Kendisinin nezdinde tüm hekimlerimizin haklarına sahip çıktığımızın bilinmesini isterim” dedi.

Bakan Koca, savcının gözaltına aldırdığı doktorla görüştü

Osmaniye Savcısı Mehmet Bülbül tarafından, kendisini muayene etmediği gerekçesiyle gözaltına alınan Doktor Kemal Gökhan Günel’le bir kere daha telefonla görüştüğünü belirterek, “Kendisinin nezdinde tüm hekimlerimizin haklarına sahip çıktığımızın bilinmesini isterim” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Dr. Kemal Gökhan Günel ile bir kez daha telefonda görüştüm. Kendisinin nezdinde tüm hekimlerimizin haklarına sahip çıktığımızın bilinmesini isterim. Ayrıca yargı teşkilatımıza da hassasiyetleri sebebiyle teşekkür ederim” dedi.

Ne olmuştu?

İddiaya göre, Osmaniye Cumhuriyet Savcısı Mehmet Bülbül, Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi servisine giderek muayene olmak istedi. Dr. Kemal Gökhan Günel ise, randevu almadığı için savcıyı muayene etmedi. Doktor Günel’in bu tavrı üzerine Savcı Bülbül, ifadesi alınmak üzere doktoru gözaltına aldırdı. Doktor Günel, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Savcı Mehmet Bülbül hakkında Hâkim ve Savılar Kurulu’na (HSK) inceleme izni verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA