GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-04-2021 23:59   Güncelleme : 19-04-2021 00:51

Said Nursî’nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu vefat etti

Bediüzzaman Said Nursî’nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Said Nursî’nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu vefat etti

Bayramoğlu’nun vefatını Hasan Doğan duyurdu

Hüsnü Bayramoğlu’nun vefatını, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan duyurdu. Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bayramoğlu’nun birlikte çekilmiş bir fotoğrafını yayınladığı Twitter mesajında, “Bediüzzaman’ın talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu Ağabey vefat etti. Cenab-ı Allah rahmet eylesin” ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu’nun mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter sayfasında yayınladığı taziye mesajında, “Bediüzzaman Said Nursi'nin hayattaki son talebelerinden olan Hüsnü Bayramoğlu'nun vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Cenab-ı Allah rahmet diliyor, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Erbaş’ın taziye mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, vefat eden Hüsnü Bayramoğlu için başsağlığı mesajı yayımladı.

Erbaş, Twitter sayfasında yyaınladığı mesajında, şunları kaydetti:

“İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. İnançlı ve ahlâklı nesillerin yetişmesinde ömrünü vakfeden Hüsnü Bayramoğlu Beyefendinin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

Bakan Soylu’nun mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yayınladığı taziye mesajında, “Hüsnü Bayramoğlu Ağabey de bu mübarek günde can emanetini Rabb’ine teslim edenlerden oldu... Cenâb-ı Allah, ailesi ve yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eylesin. Mekânı cennet, makamı âlî olsun inşallah. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA