MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 19-04-2021 13:30

Yerköy Belediye Başkanı Yılmaz: İddialar doğru değil

Yerköy Belediye Başkanı Yılmaz, hizmet pasaportuyla yurt dışına gidenlerin dönmediği iddialarını yalanladı.

Yerköy Belediye Başkanı Yılmaz: İddialar doğru değil

Yozgat’ın Yerköy ilçesinin Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, hizmet pasaportuyla yurt dışına giden kişilerin geri dönmediği iddiasını yalanladı.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 15-21 Temmuz 2019 tarihinde, Polonya’da düzenlenen “Folk Festivali” organizasyonuna Türkiye’yi temsilen katılan Yerköy Belediyesi Anadolu Folklor Vakfının dansçı ve müzisyenlerinin yurt dışına çıkmaları için gerekli izinlerin, Yozgat Valiliğinden alındığını belirtti.

Polonya’daki organizasyona katılan folklor ekibinin yarışmada festival birincisi olarak Türkiye’ye eksiksiz döndüğünü belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Polonya’da düzenlenen bu festival için ilçemiz ve Yerköy Belediye Başkanlığımız adına ne şahsım ne de kurumumuzla ilgili hiçbir kişi söz konusu grupla birlikte yurt dışına çıkmamış ve bu vakıftan Yerköy Belediyesinin hiçbir maddî talebi ve kazancı olmamıştır. Söz konusu folklor ekibimiz, ülkemize döndükten sonra Kırşehir Valiliği ve Belediyesinin birlikte düzenlemiş oldukları Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kırşehir Cacabey Meydanı’nda bir gösteri düzenlemişlerdir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA