GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-09-2019 15:00   Güncelleme : 29-09-2019 01:08

Mustafa Tahhan son yolculuğuna uğurlandı

Uluslararası İslâmî Öğrenci Teşkilatları Federasyonu (IIFSO) Kurucu Genel Başkanı Mustafa Tahhan, son yolculuğuna uğurlandı.

Mustafa Tahhan son yolculuğuna uğurlandı

Merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşı olan Tahhan için Cuma Namazı sonrasında Fatih Camisi’nde cenaze merasimi düzenlendi. Törende, Tahhan’ın eşi, oğulları ve diğer yakınları taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazına, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay ile Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tahhan’ın cenazesi, Necmettin Erbakan’ın da kabrinin bulunduğu Merkezefendi Mezarlığı’na defnedildi.

Mustafa Tahhan kimdir?

Lübnan’ın kuzeyindeki Kuşa beldesinde 1940’ta dünyaya gelen Mustafa Tahhan, ilk ve orta eğitimini Suriye’de tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1964’te mezun olan Tahhan, 1979 yılına kadar Kuveyt’te bir petrol rafinerisinde çalıştı.

Tahhan, 1969 yılında Uluslararası İslam Öğrenci Organizasyonları Federasyonunun (IIFSO) hayata geçirilmesine katkıda bulundu ve 1980’de kuruluşun Genel Sekreterliği görevine seçildi.

Tahhan ayrıca, IIFSO’nun İslami Kitap Projesi’nin hazırlanmasına ve 70’ten fazla dile çevrilmesine bizzat nezaret etti.

Arapça ve İngilizce yayımlanan El-Ahbar dergisinin danışma kurulunda da yer alan Tahhan, Riyad’daki Uluslararası İslami Gençlik Sempozyumu’nun da Genel Sekreterliğine seçildi.

Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşları arasında yer alan ve Türkiye ile özel bağı bulunan Tahhan, "Tanıdığım Türkiye" ve "Türkiye’de Modern İslami Hareketler" kitaplarının yanı sıra İslami konularda düşünce ve eğitim eserlerine imza attı.

Tahhan’ın kitapları İngilizce, Türkçe, Urduca, Endonezce, Kürtçe, Farsça, Filipince gibi birçok dile tercüme edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA