Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 24-04-2021 21:28   Güncelleme : 24-04-2021 21:31

“Küçük düşürülmemizin nedeni, dış politikada kötü yönetimdir”

DEVA Partisi, ABD’nin Türkiye’yi ‘soykırım’ uygulamakla suçlaması üzerine yaptığı açıklamada, “Uluslararası alanda küçük düşürülmemizin nedeni dış politikada kötü yönetimdir” değerlendirmesinde bulundu.

“Küçük düşürülmemizin nedeni, dış politikada kötü yönetimdir”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Beyaz Saray’dan yapılan 24 Nisan açıklamasını, yazılı açıklama ile değerlendirdi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“ABD Başkanı Joe Biden’ın, iç politika kaygılarıyla tek yanlı bir tarih okumasına dayanan ‘soykırım’ ifadesini kullanmasını güçlü bir biçimde kınıyoruz. Bu tanımanın zaten sağlıklı olmayan ikili ilişkilerimiz üzerindeki ilâve tahrip edici etkisi izahtan varestedir.

Türkiye’nin her geçen gün uluslararası alanda maalesef küçük düşürüldüğü yeni bir olayla karşılaşıyoruz. Bunun nedeni, iç ve dış politikada kötü yönetim, zayıflayan ekonomimiz ve gücümüzdür.

Türkiye’de kurumların zayıflatılmasının ve ilişkilerin bir kişinin iradesine indirgenerek yürütülmesinin bizi getirdiği yer burasıdır. ABD Kongresi’nde dostumuz kalmamıştır. Kurumlar arası ilişkiler ihmale uğramıştır. Topyekûn bir kurumsal onarım sürecine girmediğimiz takdirde ülkemizi daha karanlık günler beklemektedir.

Öte yandan, ortak acılarımızı istismar eden bu tutum dolayısıyla Ermeni vatandaşlarımızın rencide edilmemelerine özen gösterilmesi çağrısında bulunuyoruz.

Bizim idealimiz ülke içinde ve dışında barış, istikrar, iş birliği ve refahtır. Geçmişe saplanıp kalmak değil, geçmişten ders çıkararak güzel yarınları inşa etmektir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA