Advert
DÜNYA
Giriş Tarihi : 29-09-2019 07:41

Federal mahkemeden Trump yönetimine bir engel daha

ABD”de federal mahkeme, Trump yönetiminin yasa dışı göçmenlerin göçmen mahkemelerinde dinlenmeden sınır dışı edilmesi planının uygulanamayacağına karar verdi.

Federal mahkemeden Trump yönetimine bir engel daha

ABD Başkanı Donald Trump yönetimin göçmenlerin göçmen mahkemesine çıkarılmadan daha hızlı sınır dışı edilmesine imkân sağlayan girişimi Washington DC’deki bir federal yargıç tarafından engellendi.

Mahkeme kararında, temmuz ayında açıklanan düzenlemeyle Trump yönetiminin büyük federal kural değişiklikleri için gerekli resmi bildirimde bulunmayarak “doğru karar alma prosedürlerini takip etmediği” ve “federal yasayı ihlâl ettiği” belirtildi. Söz konusu girişim, yasa dışı göçmenlerin daha hızlı sınır dışı edilmesine imkân sağlayacaktı.

Beyaz Saray”dan yapılan açıklamada ise mahkeme kararına tepki gösterildi.

Açıklamada, “Bir kez daha, tek bir bölge yargıcı ülke çapında federal hukukun uygulanmasını askıya aldı. Trump yönetimi iki buçuk yıldır Kongre tarafından kabul edilen göçmen yasalarını düzeltmek için uğraşıyor ve yanlış yönlendirilen alt mahkemeler, ülkeye çok büyük maliyetleri olması pahasına, yasaların uygulanmasını engelliyor.” denildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA