YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 27-04-2021 22:38

Başkalarına ait kanser ilâçlarını aldığı iddia edilen şahıs yakalandı

Antalya’da eczanelerden kanser ilâçlarını başka kişilere ait kimlik bilgilerini vererek aldığı öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.

Başkalarına ait kanser ilâçlarını aldığı iddia edilen şahıs yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğüne başvuran eczane kalfası M.A, Kepez ilçesindeki eczanelerine kanser hastası S.H’nin ilâçlarını almaya gelen kişiye 27 bin 319 lira değerindeki kanseri ilâcını reçeteye T.C. kimlik numarası, isim ve imza alarak teslim ettiğini belirtti.

İş yerini arayan S.H’nin Adana’da yaşadığını, ilâçlarını alamadığını belirterek mağdur olduğunu iletmesi üzerine dolandırıcılığı anladığını ifade eden M.A, şikâyette bulundu.

Olay hakkında soruşturma başlatan polis ekipleri, Antalya Eczacılar Odası ile yazışma yaparak kanser hastalarına ait ilâçları almaya gelen kişiler olması durumunda bilgi verilmesi talebinde bulundu.

İlk olaydan bir ay sonra Muratpaşa’da faaliyet gösteren bir eczaneden yapılan ihbar üzerine iş yeri etrafından tertibat alan polis ekipleri, H.M.T’ye ait kanser ilâcını alarak reçete üzerine A.E. ismiyle imza atan kişiyi yakaladı.

Şüphelinin yapılan kimlik kontrolünde D.Ö. olduğu belirlendi.

Uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, bulundurmak ve kullanmak, hırsızlık ve konut dokunulmazlığını ihlâl suçlarından kaydı bulunan D.Ö’nün, Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde iki ayrı eczaneyi daha aynı yöntemle dolandırdığı tespit edildi.

Şüphelinin emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi sulh ceza hakimliğince “Nitelikli dolandırıcılık” suçlamasıyla tutuklandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA