Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-04-2021 15:32   Güncelleme : 28-04-2021 02:39

Çiller: Biden’ın açıklamalarını esefle karşılıyor ve kınıyorum

Eski Başbakan Çiller, ABD Başkanı Biden’ın ‘soykırım’ açıklamasında kullandığı ifadelerin ‘kabul edilemez’ olduğunu belirterek, “Tek taraflı, gerçek dışı ve dünya barışına katkı sağlamayacağı açık olan bu ifadeleri esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyorum” ifadesini kullandı.

Çiller: Biden’ın açıklamalarını esefle karşılıyor ve kınıyorum

Eski Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller, ABD Başkanı Joe Biden’ın Türkiye’yi Ermenilere ‘soykırım’ yapmakla suçlayan açıklamasına, yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Tansu Çiller, açıklamasında şunları kaydetti:

Yıllarca Türkiye’nin dost ve müttefiki olarak görülen ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’ın 24 Nisan 2021 tarihli mesajında, 106 yıl önceki olaylarla ilgili olarak kullandığı ifadeler kesinlikle kabul edilemez.

O dönemde bu topraklarda milletimize yaşatılan acılar ve 1970’lerden 1990’lara kadar diplomatlarımıza, diplomatik temsilciliklerimize yapılan acımasız terör saldırıları, bütün dünya tarafından bilinmektedir.

Bu gerçeklere rağmen, NATO ittifakının başlıca güçleri olarak müttefiklik ilişkisinde olduğumuz ABD’nin Başkanı Biden tarafından, iç politikada verilen sözlerin tutulması amacıyla dile getirildiği anlaşılan, tek taraflı, gerçek dışı ve dünya barışına katkı sağlamayacağı açık olan bu ifadeleri esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA