MEDYA
Giriş Tarihi : 29-04-2021 23:21

Yılmaz: Bereketin hangi yardımda olduğunu bilemeyiz

TV5 Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz, “TV5’e Destek Ol” kampanyasını değerlendirirken, Anadolu’da büyüklerin, harman yerine savrulan buğday tanelerini tek tek topladıklarını hatırlatarak, “Onları toplarken şunu söylerlerdi, çok ilginçtir; ‘Bereketin hangisinde olduğunu bilemeyiz.’ Hakikaten çok önemli bir cümle. Burada bize 10 bin lira veren de var 10 lira veren de var; ama bereketin hangisinde olduğunu bilemeyiz.” dedi.

Yılmaz: Bereketin hangi yardımda olduğunu bilemeyiz

TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz, “TV5’e Destek Ol” kampanyasının interaktif yayınına stüdyo konuğu olarak katıldı.

Mustafa Yılmaz, “TV5’e Destek Ol” kampanyasına katılarak destek veren izleyiciler hakkında şunları söyledi:

“Ben, ne kadar ‘candan’ verdiklerini biliyorum”

“Teşekkür etmemiz gereken birçok isim var. Ben, ismi okunan birçok kardeşimizi belki tanımıyorum ama aralarında tanıdıklarım var. Hakikaten imkânlarını biliyorum, maddî durumlarını biliyorum. Onlar da buradaki arkadaşların, bu televizyonun hem kamera önünde hem de kamera arkasında büyük bir çabayla, büyük bir fedakârlıkla bu çalışmayı gerçekleştiren arkadaşların durumu gibi. Aslında durumları çok iyi değil. Yani ‘bir eli yağda bir eli balda’ olan insanlar değil. Kıt imkânlarla evlerini, ailelerini geçindirmeye çalışıyorlar; ama bu sevgilerini, bu fedakârlıklarını, TV5’e verdikleri destekle de ortaya koyuyorlar. Bence bu destek, her şeyden daha değerli. Anadolu irfanının söylediği çok güzel bir şey var; ‘çok veren maldan, az veren candan veriyor.’ Ben, okunan isimlerden tanıdıklarımı düşündüğümde, hatırladığımda, ne kadar candan verdiklerini çok iyi biliyorum, kendilerini tanıdığım için. Allah, onlardan razı olsun. Hepsine teşekkür ediyoruz.”

‘Bereketin hangisinde olduğunu bilemeyiz.’

Eski yıllarda Anadolu’da harman yerinde büyüklerinin, sağa sola savrulmuş buğday tanelerini tek tek topladıklarını ifade ederek, “Bir tane, iki tane demezlerdi ve onları toplarken şunu söylerlerdi, çok ilginçtir; ‘Bereketin hangisinde olduğunu bilemeyiz.’ Hakikaten çok önemli bir cümle yani. Burada bize 10 bin lira veren de var 10 lira veren de var; ama bereketin hangisinde olduğunu bilemeyiz.” dedi.

Teşkilat: Vücudu ayakta tutan kaslar

TV5’in sponsorluk kampanyasında destek verenlerin ana omurgasını Millî Görüş davasına inanmış bir kitlenin, teşkilatın oluşturduğunun altını çizen Yılmaz, merhum Necmettin Erbakan’dan birçok kez teşkilatı çok önemsediğini dinlediğini anlattı. Yılmaz, “Teşkilatın önemini anlatmak için şu benzetmeyi yapardı: ‘70 kiloluk bir bedeni ayakta tutan, 70 gramlık sinirlerdir.’ derdi. Teşkilat, böyle bir şey. Yani bir davaya, bir ideale odaklanmış bir kitleyi burada tarif etmeye çalışıyoruz. Türkiye’de bence bugün bu fedakârlığı ortaya koyan, bu çabaya destek veren insanlar, Türkiye’nin sinir uçları. Yani o sinir uçları, o insanlar, var olduğu sürece ben, Türkiye’nin geleceğinin çok daha aydınlık olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA