GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-04-2021 23:10

Boynukalın, tepkiler üzerine Twitter sayfasını askıya aldı

Daha önce Twitter sayfasında siyasî yorumlar yaptığı gerekçesiyle AK Parti yöneticilerinden de tepki gören ve istifa eden eski Ayasofya Camisi İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, son tweetindeki “hepinize kaliteli pamuk aldım” mesajının sebep olduğu tepkiler üzerine, Twitter sayfasını askıya aldı.

Boynukalın, tepkiler üzerine Twitter sayfasını askıya aldı

Eski Ayasofya Camisi İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Twitter sayfasında yayınladığı mesajda, “Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helâl edersiniz, ne yapayım.” İfadelerini kullandı.

Boynukalın’ın bu ifadeleri, toplumun her kesiminde tepkiyle karşılandı. Boynukalın, tepkiler üzerine Twitter sayfasını askıya aldı.

Bülent Turan uyarmıştı

Eski Ayasofya Camisi İmamı Mehmet Boynukalın, görevde olduğu dönemde Twitter sayfasında, “Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslâm’ın hem de aklın gereğidir” diye yazmış, AK Parti Grup Başkan Velili Bülent Turan da Twitter sayfasında yayınladığı mesajla Boynukalın’a uyarıda bulunmuştu.

Bülent Turan, “Sayın Mehmet Boynukalın, Ayasofya’nın açılışı gibi tarihî bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasî değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” ifadelerini kullanmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA