EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-05-2021 05:12

Bakan Muş: 4. 63 lira değil, 3 bin + 4.63 lira ödendi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Ciro kaybı desteği için başvuruda bulunan Cem Emre Akıncı’ya 4 lira 63 kuruş yatırıldığına” dair haberler hakkında açıklama yaptı. Bakan Muş, 3 bin + 4.63 lira ödeme yapıldığını kaydetti.

Bakan Muş: 4. 63 lira değil, 3 bin + 4.63 lira ödendi

Aydın Kuşadası’nda annesinin adına kayıtlı restoranı işleten Cem Emre Akıncı, gelir kaybı desteğinden faydalanmak için başvuruda bulunduğunu, bu başvuru üzerine annesinin banka hesabına 4 lira 63 kuruş yatırıldığını iddia etmişti.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bu konuda Twitter sayfasında açıklama yaptı. Bakan Muş, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bilgi yanlışlığını düzeltelim: Gelir kaybı desteğinden hak edilen tutar ciro kaybı desteği ödemelerinden mahsup edilmektedir. Söz konusu şahsın hak ettiği toplam tutar 3.004,63 TL olup, kişiye gelir kaybı desteği olarak 3000 TL ödenmiştir. Yani kişi 3000+4.63 TL almıştır.”

Cem Emre Akıncı’nın iddiası

Annesinin banka hesabına 4 lira 63 kuruş yatırıldığını iddia eden Cem Emre Akıncı, “Allah’ım beni şaşırtmasın. Bu müthiş para benim ahlâkımı bozmasın inşallah. Ben artık bu parayla kiramı, borcumu harcımı öder, sonra da Maldivler’e tatile giderim, kimse kusura bakmasın” demiş ve şunları söylemişti:

“Esnaf Odası yetkilileri hakkımız olduğunu söyleyince hemen işlemlere başladık. Bürokratik işlemleri tamamladıktan sonra yapılacak olan yardım onaylandı mı, ne kadar destek yapılacak diye her gün e-devlet üzerinden kontrol ettik. 2 ayı aşkın süreden sonra annemin hesabına 4 lira 63 kuruş ciro desteği yatırıldığına ilişkin makbuz iletildi. Hayallerimiz yıkıldı, şoke olduk.

Onca yazışma, onca bürokratik işlemler, verilen emeklerden sonra dalga geçer gibi bu desteğin verildiğini bildirmeleri çok ayıp. ‘Size hak doğmuyor’ dense bu kadar kırılmaz, bu kadar hayal kırıklığı yaşamazdık. Devleti neden bu duruma düşürüyorsunuz? Ayıptır!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA