SİYASET
Giriş Tarihi : 05-05-2021 01:35

Erdoğdu: Tek muradım, ‘vatana ihanet’ suçundan yargılanmanız

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusu” ve “bir numarası” olmakla suçlayarak, “Benim tek muradım, bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan ‘vatana ihanet’ suçuyla yargılanmanız” ifadesini kullandı.

Erdoğdu: Tek muradım, ‘vatana ihanet’ suçundan yargılanmanız

“Yayınlamazsanız, şerefsiz, vicdansız ve alçaksınız!”

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter sayfasında yayınladığı 15 mesajdan oluşan tweet zincirinde, ATV ve Sabah grubu muhabirlerinin, en yakın çevresinde olan kadın arkadaşlarını arayıp, kendisiyle bir ilişkileri olup olmadığını sorduklarını ileri sürdü. Erdoğdu, “Fotoğraflarım ve görüntülerim varmış. Bunlarla tehdit ediyorlarmış. Elinizde ne varsa yayınlamazsanız, şerefsiz, vicdansız ve alçaksınız!” diye yazdı.

Çelik: ‘Yassıada katliam örgütü’ yine ortaya çıktı

Erdoğdu’nun sözlerine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter sayfasında tepkisini ifade ederken, “ ‘Yassıada katliam örgütü’ yine ortaya çıktı. Milletin iradesi de bunun karşısında dimdik ayakta. Millet düşmanlığına karşı millet siyasetiyle mücadeleye devam edeceğiz.” diye yazdı.

Dağ: Senin gibilerin yolu Salim Başol’un yoludur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da Twitter sayfasında şu ifadeleri kullandı:

“Halkın teveccühünü kazanamayınca her zaman olduğu gibi tehdit siyasetine tevessül etmeye başladınız. Bizim yolumuz halkın yolu, senin gibilerin yolu ise Salim Başol’un yoludur. O yolun sonu ise önünde sonunda hüsrandır.

Mesele sizin ve partinizin dibe vurdukça daha da arsızlaşan içinizdeki faşist anlayışı dışa vuran pervasız siyaset anlayışınız. Milletimiz bunu bu vesileyle bir kez daha görmüş oldu. Devam!”

Aykut Erdoğdu’nun tweetleri

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, tweetlerinde şu ifadeleri kullandı:

1-Öncelikle bu kriz ve salgın günlerinde biraz sonra yazacaklarımı sakin, mantıklı ve kararlı bir şekilde yazıyorum… Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler, cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar.

2-Bakanlarınız, üst düzey kamu yöneticilerinizden, yargıçlardan ve komutanlardan devletin emrinden çıkıp suç aparatlarınıza dönüşenler, kurduğunuz bu suç örgütünün parçaları… Önce bu suç örgütünüzün yaptıklarını yazacağım… Sonra da size yazacağım…

3-ATV ve Sabah grubundan muhabirleriniz en yakın çevremde olan kadın arkadaşlarımı arayıp benimle bir ilişkileri olup olmadığını soruyorlarmış… Sayın Erdoğan, kurduğunuz düzeninizin bu alçak sorularına cevap vererek siyasî şantajınıza prim vermeyeceğim…

4-Şunu iyi bilin: Ben özel hayatım dolayısıyla sadece eşime hesap veririm… Benim eşim de bu mücadelenin bedelini bilerek bu mücadeleye girmeme izin verdi… Sizin şantajlarınıza boyun eğeceğimizi sanıyorsanız… Bunu zaman size gösterecek…

5-Telefonla arayıp hakkımda sorular sorduğunuz kadınlar bu toplumun en yürekli, en cesur kadınları… Ailemden sonra en yakın olduğum ve hiçbir karşılık beklemeden benim yüzümden bedel ödeyen ve bu gidişle de bedel ödemeye devam edecek olan bu can yoldaşlarımdan özür dilerim…

6-Fotoğraflarım ve görüntülerim varmış… Bunlarla tehdit ediyorlarmış… Elinizde ne varsa yayınlamazsanız şerefsiz, vicdansız ve alçaksınız… Ben sizinle savaştayım… Bu savaşta benim dışımda masum birini üzerseniz mesele benim adıma kişiselleşir… Kavgada yiğit olun…

7-Sayın Erdoğan, öncelikle şunu bilmeniz isterim… Korku insanî bir duygudur. Utanılacak bir durum da değildir. Sizden korkan sizin halinize düşsün… Ben ve benim gibi milyonlarca insan korku duvarını yıllar önce aştı. Şantajla, iftirayla, tehditle susarsam yüreğim kurusun.

8-Sayın Erdoğan, korkması gereken varsa o da sizsiniz… Sizin yerinizde olsam ne hapisten ne de başka bir şeyden korkardım. Benim büyük korkum, hesap veremeyen, hesap veremediği için zulüm eden biri olmaktır. Siz olmaktır… Bu yüzden benim en büyük korkum, sizin gibi olmak…

9-Sayın Erdoğan, size bu satırları okutursalar bunları neden yazdığımı düşüneceksinizdir. Ben, sizin kurduğunuz düzenle yıllardır mücadele eden ve yaptıklarınız yüzünden sizden hiç haz etmeyen bir karşıtınızım.

10-Kurduğunuz yolsuz, adaletsiz ve vicdansız düzenin aparatlarıyla her gün çatışıyorum. Telefonlarım dinleniyor, evim izleniyor, takip ediliyorum, taciz ediliyorum, tehdit ediliyorum, iftiralar atılıyor…

11-Bunu sadece ben yaşamıyorum. Bu zulmü yüz binlerce insan yaşıyor. On binlerce insan, sizin işlediğiniz suçlar dolayısıyla hapislerde çürüdü, çürümeye devam ediyor. Milyonlarca insan, bu suçlarınızın mağduru olma korkusuyla yaşıyor…

12-Sayın Erdoğan, kurduğunuz suç örgütünün aparatlarıyla uğraşmanın faydası yok. Gerçeği saklamanın da bir faydası da yok. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz. Siz, bu suç örgütünün bir numarasısınız.

13-İşlediğiniz suçların milyonlarca mağduru var. Millî çıkarlarımız, sizin şaibeli servetinize kurban oldu. Benim tek muradım, bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan ‘vatana ihanet’ suçuyla yargılanmanız. Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın.

14-Sayın Erdoğan, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizi seçimle indirdikten sonra ‘vatana ihanet’ten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım. Yargılanmaya başladığınız günde savunma hakkınız engellenmesin ve hukuk içinde yargılanın diye mahkeme salonunda olacağım.

15-Son söz… Ben, sizin iftiralarınızla baş edemedim, bu bana dert oldu. Ben de size boyun eğmedim, bu da size dert olsun. Halep oradaysa arşın burada. Yüce Divan’da görüşmek üzere… Hodri meydan!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA