MEDYA
Giriş Tarihi : 05-05-2021 22:47

Bahçeli tweet attı, Aydemir görevden alındı, Oğuz istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şahsî Twitter sayfasında #HabertürkTvİzlemiyorum etiketini yayınladı. Bahçeli’nin bu tweetinin ardından, Habertürk televizyonunun Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in işine son verildi; kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz istifa etti.

Bahçeli tweet attı, Aydemir görevden alındı, Oğuz istifa etti

Habertürk televizyonunda yayınlanan “Ebru Baki ile Para Gündem” programının ardından kanalın Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in işine son verildi. Gazeteciler.com’un iddiasına göre, bu gelişmenin ardından kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz, bütün sorumluluğu üzerine alarak istifa etti.

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa önerisinin ardından, Habertürk televizyonunda yayınlanan “Ebru Baki ile Para Gündem” programında bu konu ele alındı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Twitter sayfasında şu mesajı yayınladı:

“Habertürk’te art niyetli Ebru Baki’ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver’in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi? Ebru Baki, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur. Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun!”

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, canlı yayında yaptığı açıklamada Yönter’in açıklamalarını ‘aynen iade ettiğini’ söyledi.

Aydemir, “Son zamanlarda bir alışkanlık başladı. Böyle, gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey’e iade ediyorum. Gazetecileri hedef gösteren böyle açıklamaları kabul etmiyorum. Benzer şeyler geçmişte benim de başıma geldi. Bana sahip çıkan kimse olmadı. Bizim sahibimiz belli zaten; yüce Allah. Senin sahip çıkılmaya ihtiyacın yok; ama şunu söylemek istiyorum: Bunu misliyle iade ediyorum” demişti.

Bülent Aydemir’in bu sözleri üzerine Ebru Baki ise, “Evet, sahip çıkılmaya hiç ihtiyacım yok; onun dışında verilecek bir cevap yok. Sana çok teşekkür ederim; ama açmak istediğim bir konu değil. Çünkü bu üslûpla mücadele etmek çok zor” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de şahsî Twitter sayfasında #HabertürkTvİzlemiyorum etiketini yayınladı.

Bu gelişmelerin ardından, Habertürk televizyonunun Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in işine son verildi; kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz istifa etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA