GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-09-2019 13:50   Güncelleme : 30-09-2019 21:58

Yargı Strateji Belgesinin ilk paketi TBMM’ye sunuluyor

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, “Yargı Strateji Belgesinin 39 maddeden oluşan ilk paketini Meclis Başkanlığına sunuyoruz” dedi.

Yargı Strateji Belgesinin ilk paketi TBMM’ye sunuluyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Yargı Strateji Belgesinin 39 maddeden oluşan ilk paketini Meclis Başkanlığına sunuyoruz” dedi.

Muş, yaptıkları görüşmelerde muhalefet partilerinin yargı paketine çok ciddi eleştirileri olmadığını belirterek, “Paket, çok olumlu bir paket” dedi.

15 kanunda değişiklik öngörüyor

67 sayfadan oluşan paket, toplam 15 kanunda değişiklik öngörüyor. Yargı paketi, şu kanunlarda değişiklik yapılmasını öneriyor:

Pasaport Kanunu, Avukatlık Kanunu, Noterlik Kanunu, Yükseköğretim Kanunu, Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluşu ve Görevleri Hakkında Kanun, İdari Yargılama Usulü Kanunu, Hakimler ve Savcılar Kanunu, Terörle Mücadele Kanunu, Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun, Çocuk Koruma Kanunu, Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA