MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 08-05-2021 22:35   Güncelleme : 08-05-2021 22:56

“Kurân’ın en umut veren tarafı, zalimlere karşı mucize oluşudur”

İBB Başkanı İmamoğlu, Kur’ân’ın insanlığa en umut veren tarafının, zulme ve zalimlere karşı bir mucize olması olduğunu ifade ederek, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırısını ve bu zalimliği yapan herkesi kınadığını söyledi.

“Kurân’ın en umut veren tarafı, zalimlere karşı mucize oluşudur”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, TV5’de yayınlanan “İftar Vakti” programında Muhammed Emin Özalp’in sorularını cevapladı.

“Kadir Gecesi’ndeki buluşmanın hayırlara vesile olması” temennisinde bulunan Ekrem İmamoğlu, İsrail polisinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırıyı nasıl değerlendirdiğine dair soruya karşılık şunları söyledi:

“Tabi her şeyden önce şiddetle kınıyoruz. Bu akşam Kadir Gecesi ve aslında Kur’ân’ın insanlıkla buluşma gecesi. Kur’ân’ın insanlığa en umut sağladığı tarafı, aslında zalimliğe ve zalimlere karşı bir mucizedir Kur’ân. Dolayısıyla insanlığın o tarihten itibaren büyük bir değişimidir, dönüşümüdür. Bu yönüyle baktığımızda, bu zalimliği yapan herkesi kınıyoruz. Mescid-i Aksa, Kudüs, bizlerin kutsalıdır. Tabi şunu da biliyoruz ki elbette ki Kudüs’ün tarihî geçmişi çok değerlidir, kıymetlidir. Dolayısıyla o topraklarda huzurun, barışın olması, en büyük temennimizdir; ama uzun yıllardır Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı bu zulmü, belki doğduğumuz tarihten bu yana, yıllardır, 40 küsur yıldır her yıl, her daim bir kötü haberle sarsılmamız, üzüntü duymamız, hepimiz için acıları yaşatıyor.

Bu, benim bakış açımla Orta Doğu’daki yaşanan olumsuzluklar veya birtakım sıkıntıların bir an önce dinmesi, hele hele kardeşin kardeşe kurşun sıktığı ortamların yok olmasını diliyorum. Bu bakış açısıyla da açıkçası Kudüs’teki barış, Kudüs’teki sulh ortamı, Filistinlilerin hak ettiği yaşam koşullarının sağlanması, Orta Doğu’da barışın sağlanması anlamına gelecektir.

Hem inancımıza yapılan bu saldırıyı hem oradaki masum insanlara, masum Müslümanlara yapılan bu saldırıyı tekrar tekrar kınıyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA