SİYASET
Giriş Tarihi : 30-09-2019 18:46   Güncelleme : 30-09-2019 20:49

Saadet, “İktidara Hazırlık Heyeti” oluşturacak

Saadet Partisi, 3 Kasım’da gerçekleştireceği Olağan Büyük Kongrenin ardından, ana hedeflerin ötesinde, toplumdaki her bir sosyal katman ve problem alanı için özel projeler hazırlamak üzere, ilk aşamada 300, sonraki aşamada da 1000 kişiden oluşan bir “iktidara hazırlık heyeti” oluşturacaklarını duyurdu. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, ekipte kendileri gibi düşünmeyen ama işlerinin uzmanı olan kişilere de yer vereceklerini kaydetti.

Saadet, “İktidara Hazırlık Heyeti” oluşturacak

Karamollaoğlu, İl Divan Toplantısı’nda konuştu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İstanbul Eylül Ayı İl Divan Toplantısı’nda konuştu.

Türkiye’nin ve içinde yer aldığı bölgenin çok büyük problemlerle karşı karşıya olduğunu, Dünya genelinde de tam mânâsıyla bir karmaşa yaşandığını belirten Karamollaoğlu, yaşanan gelişmelerden endişe duyduklarını ifade etti.

Bize karşı önyargılar kırılıyor

Yaşanan sıkıntıları herkesin hissettiğini, herkesin tutunacak bir dal aradığını ifade eden Karamollaoğlu, “Bütün bu gelişmeler içinde her şeye rağmen bize eskiden ters bakanlar, bizimle ilgili önyargıları olanlar bile, bizim fikir ve düşüncelerimizin aslında ülkemizin de bölgemizin de problemlerinin çözülmesinde en etkili unsurları ihtiva ettiğini gördüklerini ifade ediyorlar” dedi. Bu ilginin henüz sandığa yansımadığını dile getiren Karamollaoğlu, hiçbir şeyin aynı anda cereyan etmeyeceğini, birden bire mükemmelleşmeyeceğini söyledi.

Başaracağımıza inanırsak başarılı oluruz

50 sene önce toprağa bir tohum attıklarını, bu 50 sene içinde ciddi badirelerden geçtiklerini ifade eden Karamollaoğlu, çözümün, partilerinin önerilerinde olduğunun genel kabul gördüğünü söyledi. Karamollaoğlu, “Biz, topyekûn ayağa kalkabilsek, emin olun Türkiye’nin havasını çok kısa zamanda değiştirebiliriz. (…) Eğer biz, ülkenin içinde bulunduğu durumu iyi bir şekilde teşhis edersek, eğer bunun için gerekli stratejileri, projeleri belirler, ortaya koyabilirsek, işte o zaman, (…) ancak inanırsak bunu yapma imkânına kavuşuruz.” diye konuştu.

İktidara gelmeleri halinde karşılarına bugünkünden daha fazla engel çıkarılacağını ifade eden Karamollaoğlu, “Ama biz inanıyorsak, taviz vermezsek, bu problemlerin, bu engellerin hepsinin üstesinden geliriz; geleceğimize inanmamız gerekir” dedi.

Türkiye’nin kucaklaşmasını ancak biz sağlayabiliriz

Farklı siyasî anlayışlara sahip vatandaşlara, onları dışlayarak, ötekileştirerek, küçümseyerek, hakaret ederek, düşmanlaştırarak yaklaşmayı doğru bulmadığını ifade eden Karamollaoğlu, bunun şu anda Türkiye’nin bir numaralı meselesi olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, Türkiye’deki insanların farklı fikir ve kanaatlere sahip olmalarına rağmen birbirleriyle kucaklaşmalarının sağlanması gerektiğini, bunu da ancak kendilerinin yapabileceklerini dile getirdi.

Olağan Büyük Kongrelerini 3 Kasım’da gerçekleştireceklerini hatırlatan Karamollaoğlu, heybetli, yüksek katılımlı, coşkulu bir toplantı yapmaları gerektiğinin altını çizerek, partililerin bunun için gayret göstermelerini istedi.

Proje heyeti oluşturacağız

Karamollaoğlu, 3 Kasım’daki kongrenin iktidara yürüyüş kongresi olmasını umut ettiklerini belirterek, “Elbette Büyük Kongrede bizim ondan sonra yapacağımız çalışmalarda bugüne kadar atmadığımız bazı adımları atmaya, yapmadığımız bazı işleri yapmaya karar verdik” dedi.

İktidara geldiğimizde bütün projelerimiz önceden hazır olacak

Karamollaoğlu, bu kongrede, vatandaşların “Tam olarak benim için ne yapacaksınız?” sorusuna cevap verebilecek çalışmalar yapacaklarını söyledi. Karamollaoğlu, ana hedeflerin dışında; işçinin, memurun, çiftçinin, esnafın, kadınların, müteşebbislerin, sermayedarların, bürokratların, engelli vatandaşların, sektörlerin derdine nasıl derman olacaklarını; ekonomi alanında neler yapacaklarını, hiçbir alanı ihmal etmeden, çözüm için uygulanacak projeleri belirleyecek bir heyet oluşturacaklarını açıkladı. Karamollaoğlu, “Ülkenin meselelerini masaya yatıracak, çözüm önerilerini bugünden belirleyecek, yarın iktidara geldiğimiz zaman, ‘Gelin bakalım arkadaşlar; şimdi omuzlarımıza yük yüklendi, ne yapacağız?’ diye zaman harcamayacağız. Her şeyimiz hazır olacak” dedi.

ilk aşamada 300, sonraki aşamada 1000 kişilik ekip kuracağız

Bu kadroları çok geniş bir yelpazede hazırlamaya çalıştıklarını belirten Karamollaoğlu, kendileri gibi düşünmeyen ama işlerinin uzmanı olan kişileri de içine alan bir ekip oluşturmak istediklerini kaydetti. Karamollaoğlu, bu amaçla ilk aşamada 300 ilâ 500, ikinci aşamada 1000 ilâ 1.500 kişiyi seferber edeceklerini söyledi. Karamollaoğlu, bu kadroları oluşturacaklarına ve harekete geçireceklerine inandıklarını ifade ederek, “Biz, sadece laf etmek üzere siyasete girmedik. Hakikaten ülkemizin derdiyle dertlenmek, o dertlere derman olmak, olabilmek için siyasete girdik. İnşallah, bize, böyle bir görev yüklendiğinde omuzlarımıza, onun altından da kalkmayı Cenâb-ı Hakk bize inşallah lütfedecektir diye inanıyorum” dedi.

600 bin sandık görevlisine ihtiyacımız var

Seçimde başarılı olunacaksa her sandığın başında birkaç görevli bulundurmaları gerektiğini, bir sonraki seçim için sandık başlarında görevlendirilecek en az 600 bin kişi bulmaları gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, hanımları ve gençleri de görevlendireceklerini söyledi.

2 sene sonraki muhtemel seçime hazırlıklı olmalıyız

2 seneden önce bir erken seçim öngörmediğini dile getiren Karamollaoğlu, iktidarın mecbur kalmadıkça erken seçim istemeyeceğinin altını çizdi. Karamollaoğlu, “Biz kendimizi 2 sene sonraya göre hazırlayalım. 2 sene içinde bütün eksiklerimizi tamamlayalım. Sandıklara hakim olalım. Hanım Komisyonlarımız, şuarada yaptığımız toplantının daha büyüğünü yapmazsa bu iş olmaz” dedi.

Üye kaydı, aidat, kampanya ve dua

Karamollaoğlu, üye kaydının arttırılmasını, aidat ödemelerinin aksatılmamasını, yeni genel merkez binası için başlatılan destek kampanyasına katılım sağlanmasını ve dua istedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA