GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-05-2021 00:53   Güncelleme : 11-05-2021 01:19

Erbaş: Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bütün dünyanın gözü önünde Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapıldığını belirterek, “Allah’ın, meleklerin, tüm insanların lâneti, zalimlerin üzerine olsun” dedi.

Erbaş: Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Twitter sayfasında yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yönelik saldırılarını sürdüren işgalci İsrail, bu akşam Gazze’de masumları hedef alıyor. Tüm dünyanın gözü önünde Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır. Allah’ın, meleklerin, tüm insanların lâneti, zalimlerin üzerine olsun.”

“Tüm Müslümanları Kudüs’e sahip çıkmaya davet ediyorum”

Ali erbaş, daha önce yaptığı konuşmada da tarihin en büyük zorbalarının ve zalimlerinin bile Allah’ın mescitlerini kirletmeye güçlerinin yetmediğini belirterek, “Elbette masum Filistinlilerin özgürlük mücadelesi de galip gelecektir” dedi.

Zalimlerin yok olacağını, mescitlerde barışın ve rahmetin çağrısının insanlığın ufkunu aydınlatmaya devam edeceğini ifade eden Erbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Ama Kudüs’ün izzeti çiğnenirken, masum insanların hayatına, inanç ve düşünce özgürlüğüne insafsızca müdahale edilirken, vahiyle kutsanan şehir tahrip edilirken duyarsız kalanlar, insanlık vicdanında mahkûmtarihin ve geleceğin önünde mahcup, ālemlerin Rabbinin huzurunda rezil ve rüsva olacaklardır.

Tüm Müslümanları ve insanlığı, eliyle, diliyle, kalbiyle, tüm imkânlarıyla Mescid-i Aksā’ya ve Kudüs’e sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu uğurda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Aziz milletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kudüs davasına sahip çıkmaya devam edecektir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA