GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-05-2021 01:15   Güncelleme : 11-05-2021 05:41

AGD, İsrail’i başkonsolosluğu önünde protesto etti

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi, İsrail’in Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırılarını, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti.

AGD, İsrail’i başkonsolosluğu önünde protesto etti

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi tarafından İsrail Başkonsolosluğu önünde düzenlenen protesto, Ömer Karaoğlu’nun söylediği ezgiler ve Kur’ān-ı Kerîm tilâveti ile başladı. Ellerinde Filistin ve Türkiye Bayrağı bulunan protestocular, “Canımız, kanımız sana feda olsun ey Aksa”, “Kahrolsun İsrail”, “Mehmetçik Kudüs’e” şeklinde sloganlar attı.

AGD İstanbul Şubesi Başkanı Yunus Genç, burada yaptığı konuşmada, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu belirtti.

Bugün Müslümanlara düşenin, tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücadelenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslâm şehri olması için her türlü desteği Kudüslü kardeşlere vermek olduğunu ifade eden Genç, “İsrail, çok yakında nasıl bir inkılaba uğrayarak devrileceğinin hesabını yapsın bizce. Bundan sonra söz bitmiştir artık. Bu zalimlerin anladığı dilden konuşma vaktidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, İslâm İş Birliği Teşkilatı toplanmalıdır. Allah için yola çıkanın yardımcısı Allah’tır.” diye konuştu.

Genç, Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu, İsrail’in karşısında dimdik duran merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın sözlerinin bugün yine kendilerine ışık tuttuğunu dile getirdi.

Kudüs’e sahip çıkmanın, bütün mazlumların dertleriyle dertlenmek olduğunu ifade eden Genç, şöyle konuştu:

“Kudüs, tüm Müslümanların ortak sorunudur. Her ramazan ayının son cuma günü, Kudüs günü olarak programlar yapıyoruz. Siyonist terör örgütü İsrail, Müslüman toplumun Kudüs meselesindeki hassasiyetini tekrardan tazelediği bugünlerde kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya haince ve teröristçe saldırılar düzenlemekten çekinmemektedir. Bugün ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa, peygamberler şehri Kudüs ve bereketli Filistin toprakları işgal altındadır. İşgalciler bu topraklara nasıl geldilerse seri olarak geri çıkarılacaklardır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA