DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-05-2021 05:53   Güncelleme : 11-05-2021 05:57

Venezuela ve Meksika’dan İsrail’e tepki

Venezuela Dışişleri Bakanı Yardımcısı ve Avrupa’dan Sorumlu Bakan Yardımcısı Yvan Gil ile Meksika Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Gazze’ye düzenlediği saldırılarına tepki gösterdi.

Venezuela ve Meksika’dan İsrail’e tepki

Venezuela Dışişleri Bakanı Yardımcısı YvanGil, Twitter sayfasında İsrail’in Gazze’ye hava saldırılarının fotoğraflarını yayınlayarak İsrail’in bombardımanının 5 saattir devam ettiğine dikkati çekti. Gil, “İnsanların demokrasisine saldırmak söz konusu olduğunda kendilerini insan hakları savunucusu ilân edenler, sadece soykırım karşısında sessiz kalırlar! Dursun artık katliam, şimdi!” ifadelerini kullandı.

Meksika’dan itidal çağrısı

Meksika Dışişleri Bakanlığı da Twitter sayfasında yaptığı açıklamada, Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinli ailelerin yerinden edilmesinin edişe verici olduğu belirterek, “Meksika bütün taraflara şiddet ve provokasyondan uzak durma çağrısı yapmaktadır.” ifadesini kullandı.

Kudüs, Gazze ve diğer bölgelerde artan şiddetten derin endişe duymakta olduğunu dile getiren bakanlık, daha fazla sivil can kayıplarına māni olmak için her iki tarafa da itidal çağrısında bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA