GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-05-2021 23:40   Güncelleme : 14-05-2021 04:18

Fatih Kaymakamlığı’ndan gözaltı görüntüsü hakkında açıklama

Fatih Kaymakamlığı, dün Kâtip Kasım Mahallesi’nde güvenlik güçlerinin bir kişiyi yere yatırıp dövdüklerini gösteren video görüntüsü hakkında açıklama yaptı. Kaymakamlık, olaya müdahale eden görevli personel hakkında idarî soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Fatih Kaymakamlığı’ndan gözaltı görüntüsü hakkında açıklama

Fatih Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Bazı sosyal medya hesaplarında yayınlanan, güvenlik güçlerimizin kamu huzurunu bozan şahıslara yönelik müdahalesi ve kelepçe uygulamasına ilişkin görüntülere dair yapılan incelemelerde;

Kâtip Kasım Mahallemizde bugün saat 03:30 sıralarında bir kavga olayı meydana gelmiştir.

Görevlilerimizce şahıslara dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuş, ancak yapılan uyarıların dikkate alınmaması ve mukavemette bulunulması üzerine müdahale edilmiştir.

Şahısların; Uyuşturucu Madde Ticareti, Görevli Memura Mukavemet, Kapkaç, Yağma (Gasp), Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama suçlarından çok sayıda kayıtlarının olduğu tespit edilmiştir.

Yakalanan şahıslardan Ş.B.’nin Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak suçundan arandığı tespit edilmiş ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay sırasında alkollü oldukları tespit edilen şahısların karakolda şikayetçi olmamaları üzerine, haklarında sokağa çıkma kısıtlamasına aykırı hareket etmekten idari işlem uygulanmıştır.

Olaya müdahale eden görevli personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA