SİYASET
Giriş Tarihi : 14-05-2021 23:30   Güncelleme : 15-05-2021 00:56

Davutoğlu’dan Erdoğan’a: Hodri meydan!

Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu, “İsrail Mescid-i Aksa’yı bombalarken, Babacan ve Davutoğlu da içimizdeki Mescid-i Aksaları yıkmak istiyorlar” dediği iddia edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “İstediğin kanalda her şeyi konuşmaya hazırım. Hodri meydan!” diye seslendi.

Davutoğlu’dan Erdoğan’a: Hodri meydan!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Halk TV’de yayınlanan ve Suat Toktaş’ın sunduğu “Özel Röportaj” programında, 2018 yılında muhalefet partilerinin liderleri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, ortak adaylık teklifinde bulunurken kendisinin de orada olduğunu söyledi. Babacan, görünür olmadığını ama bu çalışmaların tam göbeğinde olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda ne düşündüğünü ise, Gazeteci Abdülkadir Selvi, CNN Türk’te dile getirdi.

Abdülkadir Selvi, “Sayın Cumhurbaşkanı, salı günü akşam saatlerinde aradı. 19:25’ti. Çok yoğundu. Özellikle Mescid-i Aksa’ya yönelik Kudüs’te İsrail’in saldırılarının arttığı bir dönemdi. ‘Bunlar, içimizdeki Mescid-i Aksaları yıkmak istiyorlar’ dedi. Bunun üzerine ben de ikisine de hain mi diyorsunuz dedim. Dedi ki, ‘Hainler’ dedi. ‘O ikisi de içimizdeki Mescid-i Aksaları yıkmak isteyenlere destek oluyorlar’ anlamında bir şey söyledi. Ben hangi konuyu sorsam, oradan mutlaka bu DEVA ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Davutoğlu için bir değerlendirme yaptı.” diye konuştu.

Hande Fırat’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızgınlık içinde mi, kırgınlık içinde mi olduğuna dair sorusu üzerine Selvi, “Kızgınlık ve kırgınlıktan ziyade ben hani artık kızgınlık ve kırgınlık boyutunu aşmış, bir ihanet içerisinde olduklarını; ama ‘orada İsrail Mescid-i Aksa’yı bombalarken, içimizde bir sistem, küresel bir sistemle içimizdeki Mescid-i Aksaları yıkmak istiyorlar. Bunlar da onun içinde yer alıyor’ şeklinde de bir yere oturtmuş, küresel sistem içerisinde. Kızgınlık ve kırgınlığı aşmış bir ihanet projesinin parçası olarak görüyor.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözlerine, Twitter sayfasında tepki gösterdi.

Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Sayın Erdoğan, bir gazeteci üzerinden bizi içimizdeki Mescid-i Aksa’ları yıkmakla suçladı. Sayın Erdoğan, biz yıllarca yüz yüze konuştuk, aracıya gerek yok! Allah’ın şahit olduklarını kulların da bilmesi için, istediğin kanalda her şeyi konuşmaya hazırım. Hodri meydan!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA