GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-05-2021 23:32

Pençe-Şimşek Harekâtı bölgesinde 1 asker şehit oldu

Millî Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek Harekâtı bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu İstihkâm Uzman Onbaşı Yasin Özdamar’ın şehit olduğunu bildirdi.

Pençe-Şimşek Harekâtı bölgesinde 1 asker şehit oldu

Millî Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek Harekâtı bölgesinde arama/tarama faaliyeti icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu İstihkâm Uzman Onbaşı Yasin Özdamar’ın şehit olduğunu bildirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Yasin Özdamar için yayımladığı taziye mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kahraman silah arkadaşımız, 14 Mayıs 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Millî Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de yayımladığı mesajla Özdamar’ın şehit olmasından dolayı kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

Özdamar’ın şehadet haberi Isparta’daki ailesine verildi

İstihkâm Uzman Onbaşı Yasin Özdamar’ın şehadet haberi, Isparta’nın Gelendost İlçesi’nde yaşayan ailesine ulaştırıldı.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Sabri Küyük, Gelendost Kaymakamı Onur Alimoğlu ve İlçe Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, Çaltı köyünde yaşayan şehidin babası Saadettin ile annesi Keziban Özdamar’ı ziyaret ederek, acı haberi verdi.

Şehidin evine Türk bayrağı asıldı, evin bahçesinde Kur’ān-ı Kerîm okunarak, dua edildi.

Bekâr olduğu öğrenilen şehidin naaşı, yarın Çaltı köyünde toprağa verilecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA