Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-05-2021 23:58

Karaduman: Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılsın

“Kudüs’e Destek Programı”nda konuşan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, TBMM’nin Mescid-i Aksa gündemiyle toplanmasını, ABD’nin Kürecik ve İncirlik üslerinin kapatılmasını, İsrail’e asker gönderilmesini istedi.

Karaduman: Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılsın

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi’nin öncülüğünde sivil toplum kuruluşları, İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarını protesto etmek ve İncirlik ve Kürecik Üssü’nün kapatılması talebiyle İncirlik Üssü’ne yürüyüş düzenledi.

Kıranşal: Basın açıklamalarınızla değil ordularınızla yardım edin

“Kudüs’e Destek Programı”nda konuşan İlahiyatçı Yazar Abdülaziz Kıranşal, “Buradan 57 İslâm ülkesinin liderlerine sesleniyorum: Artık kınamayı bırakın. Artık yardım kampanyaları düzenlemeyi bırakın. Eğer Müslüman kardeşlerimize geçekten yardım edecekseniz, kınamalarla ve basın metinleriyle değil kurşunlarınızla yardım edin artık. Bugün eğer Müslüman kardeşlerimize yardım edecekseniz, kurban kampanyalarıyla değil füzelerinizle yardım edin. Eğer Müslüman kardeşlerimize yardım edecekseniz, basın açıklamalarınızla değil ordularınızla yardım edin. Yok eğer bunu yapmayacaksanız, kaldırın bütün tel örgüleri, açın bütün sınırları, bize sadece 1 gün verin ve görün ki bu ümmetin gençleri İsrail’i nasıl haritadan siliyor, o zaman görün.” dedi.

“ABD ve İsrail çıbanbaşıdır”

Daha sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, “İsrailli teröristlerin hayatı sevdiği kadar ölümü ve şehadeti arzulayan Filistinli mücahitlere selâm olsun” dedi.

Dünya’nın neresinde bir terör olayı varsa arkasında Amerika ve terör örgütü İsrail’in olduğunu söyleyen Karaduman, “Dolayısıyla Amerika ve onun kuklası İsrail, dünyadaki urların ve çıbanların asıl başıdır ve dolayısıyla tüm insanlığın saadeti için bu çıbanbaşı kesilecektir diyenlere ve buna iman edenlere ve bu uğurda bedel ödeyenlere selâm olsun. Dünya liderlerinin çekindiği, İslâm ülkelerinin liderlerinin adeta 3 maymunu oynadığı böylesi bir dönemde şairin ifadesiyle, ‘Benimse alın yazım, yokuşlarda susamak’ diyerek Arakan’dan Yemen’e, Doğu Türkistan’dan Filistin’e mazlum coğrafyalarına sahip çıkan Adana’mıza ve ülkemizin yiğit insanlarına selâm olsun. Gazamız, cihadımız mübarek olsun.” diye konuştu.

“Vakit İsrail’in göbeğine asker gönderme vaktidir”

Programa katılan topluluğun, şiir okumak, İsrail bayrağı yakmak, kınama mesajları yayınlamakla İsrail’in diz çökmeyeceğini en iyi bilen topluluklardan biri olduğunu ifade eden Karaduman, terör örgütü İsrail’in ancak ve ancak güçten anladığını söyledi.

Artık sözün tükendiğini, kuru hamasete ve ucuz kahramanlıklara gerek olmadığını ifade eden Karaduman, “Vakit, slogan atma vakti değil, vakit icraat vaktidir. Vakit, ucuz hamasetlerle durumu kurtarmaya çalışmak değil, vakit İsrail’in göbeğine asker gönderme vaktidir. Buradan İslâm ülkelerini yönetenlere sesleniyoruz: Eğer susarsanız, eğer susmaya devam ederseniz, bombardımanlarla babaları katledilen o çocuklara hesap veremezsiniz. Eğer susarsanız, eğer susmaya devam ederseniz, katillerin döktüğü kanlar, sizin ellerinizde olmaya devam edecektir.” diye konuştu.

İslâm ülkelerinin liderleri sussa bile Türkiye’de milletin susmayacağını ifade eden Karaduman, terör devleti İsrail’in nefes aldığı her yerde bu milletin mücadele etmeye devam edeceğini söyledi.

“El Halil’e asker gönderen Erbakan’ı anlamak mecburiyetindeyiz”

Karaduman, “1997 yılında Meclisten tezkere çıkarmak suretiyle İsrail’in El Halil kentine asker gönderen merhum Erbakan Hocamızı bugün bir kere daha anlamak mecburiyetindeyiz.” dedi.

“Biz, bu üslerle İsrail’i kimden korumaya çalışıyoruz?” diye soran Karaduman, şöyle konuştu:

“Kürecik ve İncirlik Üssü kapatılmalıdır”

“Mescid-i Aksa’yı yıkıp Süleman Mabedi’ni inşa etmeyi planlayan terör devleti İsrail’in, özellikle Hamas’ın füzelerini durduran Demir Kubbe’sine sinyal gönderen Malatya’daki Kürecik Üssü kapatılmalıdır. Bakın bugünlerde dualar ediyoruz, namazlar kılıyoruz, ‘Allah’ım, Filistinli mücahitlerin füzelerini isabet eyle’ diyoruz. Bugün o füzelerin isabet etmemesi, Malatya’daki Kürecik Üssü’nden dolayıdır. Dolayısıyla Kürecik Üssü mutlaka kapatılmalıdır. Biz diyoruz ki, emperyalist ABD’nin Orta Doğu’da ne işi var? Irak’ta ve Suriye’de katliamlar yapan, Türkiye’de darbeler yöneten işte bu katil Amerika’nın İncirlik Üssü kapatılsın diyoruz.”

Karaduman, bunları 52 yıldır söylediklerini ve söylemeye devam edeceklerini ifade ederek, NATO’nun sadece zalimleri koruduğunu, küresel güçlerden asla medet umulamayacağını, dolayısıyla D-8 öncülüğündeki İslâm Barış Gücü’nün derhal kurulması gerektiğini söyledi.

“TBMM, Mescid-i Aksa gündemiyle toplanmalıdır”

Bu süreçte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kapalı olmasının asla kabul edilemeyeceğini ifade eden Karaduman, meclisi göreve çağırdıklarını, TBMM’nin Mescid-i Aksa gündemiyle toplanmasını, İsrail aleyhine kararlar alınmasını talep ettiklerini söyledi.

Siyasî partilerin de görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak bir Kudüs İttifakı oluşturmasını öneren Karaduman, bu süreçte iktidarın ya İsrail’le ilişkilerini koparacağını ya da günlerdir meydanlarda nöbet tutan Anadolu insanıyla, Türkiye halkıyla ilişkilerini koparacağını ifade etti.

Karaduman, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının gerekeni yaptığını, bundan sonra sıranın iktidarda olduğunu söyledi.

Turhan: Türkiye Filistin’e asker göndermeli

Karaduman’ın ardından söz alan AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan da İncirlik Üssü kapatılana kadar mücadelelerinin devam edeceğini dile getirdi.

Kudüs meselesinin bir iman meselesi olduğunu vurgulayan Turhan, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu belirterek, “Bu kıblegâhımız için biz canımızı veririz ancak kıblegâhımızı vermeyiz.” dedi.

Yüreklerinin ancak Türkiye’nin Filistin’e, Gazze’ye, Kudüs’e asker göndermesiyle soğuyabileceğini ifade eden Turhan, “Biz, bütün siyasî partilerden Kudüs ittifakını bekliyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA