Advert
DÜNYA
Giriş Tarihi : 16-05-2021 04:02

Washington’da Filistin’e destek gösterisi

ABD’nin başkenti Washington’da bir araya gelen binlerce kişi, Filistin’e destek vermek ve İsrail’e tepki göstermek amacıyla Washington Anıtı’ndan Kongre binasına kadar yürüdü.

Washington’da Filistin’e destek gösterisi

Şehir merkezindeki Washington Anıtı önünde toplanan ve ellerinde Filistin bayrakları taşıyan katılımcılar, “Filistin’e özgürlük” sloganları attı.

İsrail’e ve İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan ABD yönetimine tepki gösteren göstericiler, Washington Anıtı’ndan başladıkları yürüyüşlerini ABD Kongre Binasının önüne kadar sürdürdü.

Yürüyüş esnasında sık sık Filistin lehine ve İsrail aleyhine slogan atan göstericilerden bazıları, Anayasa Caddesi’ndeki ABD Ulusal Arşivi binasının merdivenlerine çıkarak Filistin bayrakları salladı ve Filistin’e destek sloganları attı.

Kongre önünde yapılan konuşmalarda da İsrail’e olduğu kadar Tel Aviv’e şartsız destek veren ABD Başkanı Joe Biden yönetimine de tepkiler dile getirildi ve ABD’nin İsrail’e verdiği askerî desteği kesmesi çağrısı yapıldı.

Yaklaşık 3 saat süren Filistin’e destek gösterisi, olaysız sona erdi. Bugün de Washington’da ve ülkenin diğer büyük şehirlerinde benzer gösterilerin yapılacağı bildirildi.

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 41’i çocuk, 23’ü kadın 147 Filistinli hayatını kaybetmiş, 1115 kişi de yaralanmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA