MEDYA
Giriş Tarihi : 19-05-2021 20:09   Güncelleme : 19-05-2021 22:35

Özışık’ın TV yorumculuğu görevlerine son verildi

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık’ın Habertürk ve TV 100 kanallarındaki yorumculuk görevlerine son verildiği iddia edildi.

Özışık’ın TV yorumculuğu görevlerine son verildi

Medyakoridoru.com’un iddiasına göre Gazeteci Hadi Özışık’ın Habertürk televizyonu ve TV100’deki yorumculuk görevlerine son verildi.

Ne olmuştu?

“Gazeteci” Hadi Özışık’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile kamuoyunda “mafya lideri” olarak anılan Sedat Peker arasında aracılık yaptığı iddia edilmiş, Özışık bu iddiayı reddedince Sedat Peker Twitter sayfasında Özışık’la daha önce yaptığı görüntülü telefon görüşmelerinden ikisinin video kayıtlarını yayınlamıştı.

Bu gelişme üzerine Bakan Soylu, Hadi ve Süleyman Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklamaış, Hadi Özışık da bir özür metni yayınlamıştı.

Özışık, Twitter’da “Sayın Süleyman Soylu’nun benim üzerimden yıpratılmasından ötürü üzgünüm. Süleyman Soylu’dan ve kamuoyundan özür diliyorum” üst başlığıyla yayınladığı özür metninde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sayın Süleyman Soylu ile yıllardır süregelen bir hukukum var. Sedat Peker’i de tanırım. Yayınladığı videoların maksadını aşmaya başladığını düşündüğümden dolayı kendisiyle birkaç görüşme yaparak sakinleştirmeyi ve Türkiye’nin gündemini meşgul eden bu tatsız durumu nihayete erdirmesini sağlamaya çalıştım.

Bu görüşmelerden Sayın Soylu’nun haberi ve bilgisi yoktu, olamazdı da. Peker, ısrarla tavrını sürdürünce ‘haklısın’ diyerek konuyu kapatmak durumunda kaldım.

İyi niyetle aldığım inisiyatifin olumsuz sonuçlarının sorumluluğu da şahsıma aittir. Sayın Soylu’nun da ifade ettiği gibi kendisiyle bu konuda ne şahsımın ne de kardeşimin hiçbir irtibatı olmamıştır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA