YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 21-05-2021 08:43

Masum kadının başına silah dayayan 2 jandarma açığa alındı

Dün Tunceli’de sivil kıyafetli 2 jandarma personeli, bir döviz bürosunun önünde karşılaştıkları bir kadını, daha önce kendilerine fotoğrafı gösterilmiş olan bir teröriste benzeterek yere yatırıp başına silah dayadı.

Masum kadının başına silah dayayan 2 jandarma açığa alındı

Kadının çığlık atarak tacize uğradığını söylemesi üzerine olay yerinde toplanan vatandaşlar, sivil kıyafetli jandarma personeline tepki gösterip, kadını kurtarmak için müdahalede bulundular.

Olay yerine sevk edilen polisler, 2 jandarma personelini alarak emniyet müdürlüğüne götürdüler.

Masum kadının şikâyette bulunması üzerine 2 jandarma personeli açığa alınarak haklarında adlî ve idarî soruşturma başlatıldı.

Tunceli Valiliği tarafından konu hakkında yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bugün (20.05.2021) saat 16.00 sıralarında ilimiz merkezi Cumhuriyet Caddesi üzerinde kolluk kuvvetlerimize mensup 2 görevli, daha önce kendilerine bildirilen şüpheli kişilerin eşkaline benzer bir kadın vatandaşımızla karşılaşmış ve ilgiliye kimlik sormak istemişlerdir. Olay üzerine kadın vatandaşımızla kolluk mensubu 2 görevli arasında yaşanan sözlü tartışma, etrafta bulunan vatandaşlarımızca taciz olayı olarak algılanmış ve vatandaşlarımızda tepkiye sebebiyet vermiştir.

İlgili görevliler hakkında gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmış olup söz konusu 2 kolluk personeli görevden uzaklaştırılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA