MEDYA
Giriş Tarihi : 22-05-2021 14:06   Güncelleme : 23-05-2021 02:16

Polis, gazeteci Hadi ve Süleyman Özışık’ın iş yerinde arama yaptı

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekibi, Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerin ikametlerinde arama yaptı. Polis, Özışık kardeşlere ait 2 bilgisayar ile 2 cep telefonuna el koydu.

Polis, gazeteci Hadi ve Süleyman Özışık’ın iş yerinde arama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, gazeteciler Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, polis, Özışık kardeşlerin İstanbul Ataşehir’deki “İnternet Haber” web sitesinin ofisinde arama yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Özışık kardeşlerin ikametlerinde arama yapılması için talimat yazısı gönderdi.

Bunun üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, arama yapılabilmesi için İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’nden izin talebinde bulundu. Talebi değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan arama kararının ardından hareket geçen İstanbul Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özışık kardeşlerin iş yerlerinde arama yaptı. Özışık kardeşlere ait 2 bilgisayar ile 2 cep telefonuna incelenmek üzere el konuldu.

Ne olmuştu?

“Gazeteci” Hadi Özışık’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile kamuoyunda “mafya lideri” olarak anılan Sedat Peker arasında aracılık yaptığı iddia edilmiş, Özışık bu iddiayı reddedince Sedat Peker Twitter sayfasında Özışık’la daha önce yaptığı görüntülü telefon görüşmelerinden ikisinin video kayıtlarını yayınlamıştı.

Bu gelişme üzerine Bakan Soylu, Hadi ve Süleyman Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklamış, Hadi Özışık da bir özür metni yayınlamıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA