GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-05-2021 15:19   Güncelleme : 23-05-2021 02:08

“İkizdere provokasyonunun arkasından Cengiz İnşaat çıktı” iddiası

Rize’nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat tarafından açılmak istenen taş ocağına karşı direnen köylüleri ziyaret etmek için İkizdere’ye giden İYİ Parti lideri Akşener’e “PKK ile iş birliği yapan, burada ne işiniz var sizin?” diyen Havva Sevgen’in, Cengiz İnşaat’ın taşeronu olan İhsan Çilo’nun kardeşi olduğu iddia edildi.

“İkizdere provokasyonunun arkasından Cengiz İnşaat çıktı” iddiası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere İlçesi İşkencedere’de açılması planlanan taş ocağına karşı direnen köylülere destek vermek, sıkıntılarını dinlemek ve seslerini duyurmak amacıyla İkizdere İlçesine gitmişti. Akşener’in esnafla görüştüğü sırada yanına gelen bir kadın, “PKK ile iş birliği yapan, burada ne işiniz var sizin? PKK ile kardeş olan.” demişti.

Adının Havva Sevgen olduğu belirtilen kadının, Cengiz İnşaat’ın taşeronu olan İhsan Çilo’nun kardeşi olduğu iddia edildi. Akşener’e tepki gösterdiği gün türban takmış olan Havva Sevgen’in, günlük hayatında türbansız olduğu görüldü.

İYİ Parti Grup Başkanı Vekili Lütfü Türkkan, Twitter sayfasında, bu konuda şunları yazdı:

“Operasyon maşası Havva Sevgen, İkizdere’yi yağma eden Cengiz İnşaat’ın taşeronu olan İhsan Çilo’nun da kardeşi çıktı diyorlar. Ne diyorsunuz arkadaşlar? Havva Ablanız bu çocuklar. O saldırsın diye gönderdiğiniz Havva ablanız. Tanıdınız değil mi”

Lütfü Türkkan, A Haber Muhabiri olduğu iddia edilen bir şahsın, Havva Sevgen’in çantasına para koyduğunu yansıttığı iddia edilen video görüntüsünü yayınlarken de mesajına “Çocuklar, Havva ablanızın parasını niye eksik verdiniz?” diye yazdı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA