KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 23-05-2021 23:42   Güncelleme : 23-05-2021 23:48

İnkılâp Kitabevi: Uğurluel hakkında suç duyurusunda bulunduk

Tarihçi Yazar Talha Uğurluel’in, İnkılap Kitabevi’nin son Kudüs kitabını piyasadan toplattığını ileri sürerek, ‘12 bin kitabını depolarda çürümeye terk ettiği’ suçlaması üzerine, yayınevinin avukatı Zekeriya Çetin, yazılı açıklamada bulundu.

İnkılâp Kitabevi: Uğurluel hakkında suç duyurusunda bulunduk

Talha Uğurluel’i Fikrî Sınāî Haklar Mahkemesi’ndeki yargılamayı etkilemeye çalışmakla suçlayan Avukat Çetin, konuyla ilgili olarak Talha Uğurluel hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

“Satış mecraları, kitabını iade etmişlerdi”

İnkılap Kitabevi’nin Avukatı Zekeriya Çetin, yaptığı açıklamada, Talha Uğurluel’in “Kudüs” isimli kitabının, 2018 yılında İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandığını; Uğurluel’in 2018’de ‘FETÖ’ üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandıktan sonra satış mecralarının kitapları iade ettiklerini, bu sebeple kitaplarının satışının durduğunu kaydetti.

“Takipçilerini yayınevine karşı kışkırtıyor”

Çetin, İnkılâp Kitabevi tarafından bu durumun yazara bildirilerek alacaklarına dair ödemelerin yapıldığını kaydeden Çetin, Uğurluel’i, buna rağmen Kudüs konusunda hassasiyetin oluşmasını fırsat bilerek, takipçilerini yayınevine karşı kışkırtmakla suçladı.

Çetin, İnkılap Kitabevi’nin 2 yıldır kitabın satışını yapmadığını ancak Uğurluel’in, yayınevi kitabın satışını bugün durdurmuş gibi bir algı yaratmaya çalıştığını ileri sürdü.

“Yargıyı etkilemeye çalışıyor”

Talha Uğurluel’i Fikrî Sınāî Haklar Mahkemesi’ndeki yargılamayı, yargı erklerini ve bilirkişileri canlı yayınlar aracılığı ve paylaşımlarla etkilemeye çalışmakla suçlayan Avukat Çetin, konuyla ilgili olarak Talha Uğurluel hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA