MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 04-06-2021 03:49   Güncelleme : 04-06-2021 03:56

HDP’li Avcı, Yeni Şafak’ın iddiasını yalanladı

HDP’li Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Mustafa Avcı, Yeni Şafak gazetesinin Van İleri Mikrobiyolojik Arıtma Tesisi konulu haberinde ileri sürülen HDP hakkındaki iddiaları yalanladı.

HDP’li Avcı, Yeni Şafak’ın iddiasını yalanladı

Yeni Şafak, “Projeyi HDP’li belediye iptal etti” diye yazmıştı

1 Haziran’da, Yeni Şafak gazetesinin web sitesinde, “HDP'nin iptal ettiği arıtma tesisini kayyum başlattı: Van Gölü’nü Haliç gibi olmaktan kurtaracak” başlıklı bir haber yayınlandı.

Haberde, 2018 yılında Van Büyükşehir Belediyesi’nin kayyum yönetimi tarafından ihaleye çıkarılan tesisin, “yine aynı yıl gerçekleştirilen yerel seçimlerde HDP’nin belediye yönetimine gelmesinin ardından projenin iptal edilerek yetkili kişiler hakkında kurum içi soruşturma başlatıldığı” iddia edildi.

“Projeyi biz oluşturduk”

HDP’li Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Mustafa Avcı, Yeni Şafak’ın haberindeki bu iddiayı yalanlayarak, tesisin projesinin daha önce yerine kayyım atanan Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya döneminde oluşturulduğunu kaydetti. Avcı, kendileri de göreve gelir gelmez ilk olarak tesisisin yapımını ele aldıklarını söyledi.

“Boyalı basının itirafları ve yalanları kendilerine aittir”

İller Bankası’nın tesisin yapımı için ayrılan bütçeyi vermemek için direndiğini ileri süren Avcı, “O projenin bir an önce bitirilmesi ve Van halkına hizmet sunması için ellimizden geleni yaptık. Görevde kaldığımız 4 ay boyunca bunun için mücadele ettik. Tesisin hizmete girmesi, Van halkı için yararlı olacaktır. Biz buna karşı durmadık, durmuyoruz. Dolayısıyla boyalı basının itirafları ve yalanları kendilerine aittir.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA