DÜNYA
Giriş Tarihi : 04-06-2021 04:55   Güncelleme : 04-06-2021 05:24

Alman Maliye Bakanı, ‘itibar meselesi’ yapmamış

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, stüdyo tutacak parası olmadığını belirten Gazeteci Nālân Sipar’ın YouTube röportajı için evine gitti.

Alman Maliye Bakanı, ‘itibar meselesi’ yapmamış

Yapımcı-Sunucu Nālân Sipar, Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz’un, röportaj için evine gelmeyi kabul etmesi hakkında Twitter sayfasında açıklama yaptı.

Sipar, “ ‘Almanya Maliye Bakanı nasıl oldu da röportaj için senin evine geldi?’ diye soruyorlar. Bakana teklifi götürürken, hem stüdyo tutacak bir bütçem olmadığı hem de bir yılı aşkın süredir Türkçe Almanya gündemi haberlerimi kendi çabalarımla salonumdan yaptığımı belirttim ve geldi.” diye yazdı.

Nālân Sipar, bir takipçisinin sorusuna verdiği cevapta, röportajın 7 Haziran Pazartesi günü kendi YouTube kanalında yayınlanacağını kaydetti.

Sipar, YouTube kanalında Türkçe Almanya haberleri yayınlıyor.

Sipar, “Almanya'da nasıl gazeteci oldum?” başlıklı YouTube videosunun birinci bölümünde, yayıncılığa, üniversitenin “Kampüs FM” isimli radyosunda, o gün kantinde hangi yemeklerin verildiğini duyurduğu bir programla başladığını anlatıyor. Sipar, daha sonra Batı Almanya Radyo ve Televizyon Kurumu’nda Türkçe yayın yapan Köln Radyosu tarafından açılan röportaj yarışmasına katıldığını, röportajlarının konusunun, Almanya’da yaşayan Türklerin atasözlerini yanlış kullanmaları olduğunu söylüyor.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA