MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 04-06-2021 18:37

“İlk işimiz, sulama barajını hizmete sunmak olacak”

Afyonkarahisar’ın Güney beldesinde yapılacak ara seçimde Saadet Partisi’nden belediye başkanı adayı olan Gümüşkanat, göreve gelmeleri hâlinde beldenin en büyük sorunu olan su problemi çözmek için, sulama barajı yapıp hizmete sunacaklarını söyledi. Gümüşkanat, 200 kişinin istihdam edileceği tekstil atölyesinin de projelerinden biri olduğunu kaydetti.

“İlk işimiz, sulama barajını hizmete sunmak olacak”

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesi Güney beldesinde, 6 Haziran Pazar günü belediye başkanlığı ara seçimi yapılacak.

Saadet Partisi’nin Güney Belediyesi Başkan Adayı Hamza Gümüşkanat, TV5’de yayınlanan “4. Güç” programında Mustafa Deniz ve Hasan Basri Akdemir’in seçime dair sorularını cevapladı.

Neden seçim yapılıyor?

Başkan Adayı Hamza Gümüşkanat, 2 bin 80 nüfuslu Güney beldesinde ara seçim yapılmasının sebebini özetledi.

Gümüşkanat, 2014 yılında çıkan 6360 sayılı yasa gereği, nüfusu 2 binin altında olan 588 beldenin köy statüsüne dönüştürüldüğünü, Güney beldesinin de bu sebeple köye dönüştüğünü hatırlattı. Daha sonra yapılan bir halk oylamasıyla Çalışlar Köyü’nün Güney Köyü’ne mahalle olarak bağlanması sonucu, Güney Köyü’nün tekrar belde statüsü elde ettiğini anlatan Gümüşkanat, “Bunun için de burada 6 Haziran’da ara seçim yapılacak.” dedi.

Güney beldesinin sorunları ve kendisinin çözüm vaatlerine dair bir soru üzerine Gümüşkanat, Güney’in şehir merkezine 44 kilometre mesafede olmasına rağmen birçok hizmetten mahrum bırakıldığını, beldede su, telekominikasyon, yol, çevre düzenlemesi gibi birçok alanda problemler olduğunu söyledi.

Bu problemlerin çözülmesinin zaten bir belediyenin aslî görevleri olduğunu belirten Gümüşkanat, kendisinin belediye başkanı seçilmesi halinde daha çok üretime ve istihdama yönelik çalışmalar yürüteceğini dile getirdi.

“İnşallah biz bu işi başaracağız”

 Güney beldesinde bayram havasında bir seçim atmosferi olduğunu, siyasî parti liderleri ve temsilcilerinin katıldığı bir süreç yaşandığını ifade eden Gümüşkanat, “Saadet Partisi olarak da gönüllere girmeye çalışıyoruz. Tutulmadık el, girilmedik gönül bırakmayacağız. İnşallah biz bu işi başaracağız.” dedi.

“İlk işimiz sulama barajını hizmete sunmak olacak”

Gümüşkanat, Güney halkının ilk beklentisinin su probleminin çözülmesi olduğunu, su yetersizliğinin de tarımsal sulamada şebeke suyunun kullanılmasından kaynaklandığını söyledi. Gümüşkanat, beldede baraj yapılması için bir bölgenin kamulaştırıldığını ancak ödenek sağlanamadığı için yapımına başlanamadığını kaydetti. Gümüşkanat, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz, öncelik olarak bu sulama barajının bitirilmesi yönünde bütün imkânlarımızı buraya sağlayacağız ve bir an önce bitireceğiz. Şebekenin yenilenmesi gerekiyor. Buraya büyük bir su deposunun yapılması gerekiyor. Bunlar, öncelikli sorunlarımız. Daha sonra yol, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları geliyor ikinci sırada.”

“Millî Görüş, belediyecilikte çığır açmıştır”

Millî Görüş olarak belediyecilikte çığır açmış bir topluluk olduklarını vurgulayan Gümüşkanat, vatandaşların da geçmişte çok büyük işler başardıklarını bildiğini ifade etti. Geçmişte devletten yardım almadan pek çok işi başardıklarını dile getiren Gümüşkanat, seçim sloganı olarak kullandıkları “Dürüst başkan, dürüst yönetim” ilkesinin içeriğini anlattı.

Gümüşkanat, şunları söyledi.

Dürüst yönetim ilkeleri

“Biz, ilk önce planlı ve programlı çalışacağız. İkinci sırada, işi ehline vereceğiz. Üçüncüsü, yolsuzluk ve israfa asla geçit vermeyeceğiz. Sonra, bize emanet edilen malî imkânlara ve belediyemizin mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi çıkacağız. Hizmetlerimizde, atamalarımızda partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. Kapımız her zaman ve herkese açık olacak. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Her hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak, yerel ve kültürel değerleri koruyarak zenginleştireceğiz. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız. Hesap verilebilir ve şeffaf olarak yapacağız. Herkesin derdiyle dertlenip, halkımızla bütünleşeceğiz. Bunlar, bizim dürüst belediyecilikteki ilkelerimiz.”

“Tekstil atölyesi kurup 200 kişiyi istihdam edeceğiz”

Gümüşkanat, Güney’in en büyük sorununun aslında istihdam eksikliği olduğunu belirterek, mitingde istihdam projelerini açıklayacağını söyledi.

Gümüşkanat, istihdam projelerinden birisinin, 200 kişinin istihdam edileceği bir tekstil atölyesi kurmak olduğunu söyledi. Gümüşkanat, burada Güney adına tescillenmiş bir markayla giyim ürünleri üreterek perakende ve toptan satışlarla Türkiye pazarına sunacaklarını dile getirdi. Gümüşkanat, “Burada çalışan kardeşlerimiz, hem çalıştıkları için ücretlerini alacak hem de satılan her maldan primlerini alacaklar.” dedi.

5 Haziran Cumartesi saat 13:00’te miting

Saadet Partisi’nin Güney Belediyesi Başkan Adayı Hamza Gümüşkanat, 5 Haziran Cumartesi günü saat 13:00’te beldede bir miting düzenleyeceklerini duyurarak, bütün Güney halkını mitinglerine davet etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA