SİYASET
Giriş Tarihi : 05-06-2021 22:35

Trabzon Emniyeti, Saadet’in pankartlarını toplattı

Saadet Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcısı Sefa Aydın, Trabzon’da 1 yıl içinde 2 bin 500 esnafın kepenk kapatması dolayısıyla, demokratik haklarını kullanarak şehrin muhtelif yerlerine astıkları Saadet logolu “Geçinemiyoruz” temalı pankartların, Trabzon Emniyeti tarafından toplattırıldığını söyledi.

Trabzon Emniyeti, Saadet’in pankartlarını toplattı

Saadet Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcısı Sefa Aydın, Emniyet mensuplarının “Toplamazsanız ceza keseceğiz” diyerek pankartların asılmasına izin vermediğini, bunun üzerine pankartların teşkilat mensupları tarafından toplandığını bildirdi.

Demokratik haklarını kullanmalarına izin verilmeyişine tepki gösteren Aydın, yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“En temel propaganda hakkımız engellendi”

“Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman’ın gerçekleştirdiği basın toplantısıyla birlikte başlattığımız “Geçim İttifakı” konseptli çalışmamıza şehrimizde hız kesmeden devam ediyoruz.

Bir yıl içerisinde sadece Trabzon’da 2 bin 500 esnafımız kepenk kapatmışken, insanımız geçim derdini iliklerine kadar hissederken, Saadet Partisi olarak insanımızın bu feryadına ses olmaya çalışıyoruz. Bir siyasî partinin en temel hakkı olan propaganda hakkımızı kullanarak çeşitli materyaller ile halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyor, kamu kaynaklarının israf edildiğini, düzgün yönetilmediğimizi anlatmaya çalışıyoruz.

“Propaganda hakkımız, her dönemde engelleniyor”

Bu minvalde hazırladığımız pankartlarımızda, “Geçinemiyoruz, her üç gençten biri işsiz!”, “Geçinemiyoruz, esnaf kepenk kapatıyor!”, “Geçinemiyoruz, insan onuruna yakışan ücret istiyoruz!” ve benzer sloganlar yazıyor. İlçe teşkilatlarımız ile birlikte şehrin muhtelif yerlerine bu pankartlarımızı asarken, her seçim döneminde yaşadığımız gibi en temel hakkımız olan propaganda hakkımız engellenmeye çalışılıyor.

“Vatandaşa destek olacaklarına Saadet’e köstek oluyorlar”

Siyasî partilerin en temel hakkı olan propaganda serbestliği hakkı her geçen gün daha fazla kısıtlanmaya çalışılmakta, iktidar partisi ve uzantıları insanımızın tenceresi kaynatmak yerine siyasî rakiplerini engellemeye kafa yormaktadır. Ne yaparsa yapsınlar evde kaynamayan tencerenin gerçekliği aşikârdır. Bu gerçeklik yok sayılamaz, göz ardı edilemez. Mevcut yönetim, ülkemize umut ışığı olamamaktadır.

“Kibir kulelerinde yaşayan bu yönetim tarih olacaktır”

Millî Görüş hareketi 50 yıldır baskılara, iftiralara, yalanlara, zorbalıklara rağmen Anadolu insanı için umut ışığı olmuş, olmaya devam edecektir.  İnsanımızın derdiyle dertlenecek, Türkiye’nin problemleri için çözüm üretmeye devam edecektir. Saraylarda, yalılarda, kibir kulelerinde oturarak insanımızın derdini taşımayan bu yönetim tarih olacaktır!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA