SİYASET
Giriş Tarihi : 07-06-2021 23:32   Güncelleme : 08-06-2021 04:09

“Gençleri önce işsiz, sonra da mafya magazinine maruz bıraktılar”

Annelere ve babalara seslenen Kılıçdaroğlu, iktidarın gençleri önce işsiz sonra da ‘gayrimeşruluğun magazinine’ maruz bıraktığını ifade ederek, “Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir. Evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında güçlü ve dinç durmalıyız.” dedi. Kılıçdaroğlu, velilerden erken seçim çağrısına destek istedi.

“Gençleri önce işsiz, sonra da mafya magazinine maruz bıraktılar”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter sayfasında gece saat 11:08’de yayınladığı video konuşmasında şunları söyledi:

“Başka çarem kalmadı; bana katılın”

“Sevgili anne babalar, bugün sizlerle konuşalım istedim.

Ülkemiz hasta ve bu hastalık Kovid değil. Kovid geçer. Kovid’in aşısı var; ama bu ülkeyi içeriden yiyen kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu güzel ülkenin onu ayakta tutan erdemleri var. Bu kangren, onları yok etmek üzere. İyi bir anne, iyi bir baba, iyi bir eş, iyi hısım, akraba olmanın erdemleri bunlar.

Ülkemiz, iktidardaki partinin mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel ilişkilerinin elinde can çekişiyor. Beni en çok endişelendiren, genç evlatlarımız. Önce gençlerimizi işsiz bıraktılar, şimdi de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar.

Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir. Evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında güçlü ve dinç durmalıyız.

Sizden ricam, yalvarıyorum, bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin. Selâmı sabahı kesin. Türkiye’nin kaderini onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler, makul babalar, siz bu ülkenin iyi insanları, ülkenin geleceğini siz tayin edeceksiniz, siz belirleyeceksiniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim. Başka çarem kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız; seçim hemen, hemen seçim!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA