SİYASET
Giriş Tarihi : 07-06-2021 19:45   Güncelleme : 08-06-2021 10:17

“Peker’in kahvelerini AK Parti hesaplarına nasıl kaydettiniz?”

CHP Sözcüsü Öztrak, Peker’in AK Parti’nin halka dağıttığı kahveleri kendisinin verdiğini ve 1 lira bile almadığını söylemesi üzerine, “Bu kahvelerin faturası Anayasa Mahkemesine ibraz edilmiş mi, edilmemiş mi? Eğer ödenmediyse, Siyasî Partiler Kanunu’na göre bu milyonlarca liralık kahve, hesaplara nasıl kaydedilmiş?” diye sordu.

“Peker’in kahvelerini AK Parti hesaplarına nasıl kaydettiniz?”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında, isim vermeden “suç örgütü elebaşı” diye bahsettiği Sedat Peker’in iddialarını da değerlendirdi.

Sedat Peker, YouTube kanalında yayınladığı son videoda, AK Parti’nin seçim zamanlarında halka dağıttığı “Tarihî Beyoğlu Kurukahvecisi” markalı kahvenin, daha önce kendisine ait olduğunu belirterek, şöyle konuşmuştu:

“Ulan onlarca milyonluk kahveyi alıp benden siz dağıtmadınız mı her seçimde? Üsküdar İskelesi’nde, her yerde, her yerde, tüm seçim stantlarında. Lan 1 lira mı verdiniz? Verdiyseniz hani fatura? Yazıklar olsun lan size! Ulan düşmanlığınız bile k…ce lan sizin! Ulan adam gibi düşmanlık yapın! ‘Ajan’ ne lan?”

Peker’in bu iddiasına atıfta bulunan CHP Sözcüsü Öztrak, şunları söyledi:

“Utanmadan, sıkılmadan millete haram kahve mi içirdiniz?”

“Suç örgütü elebaşı, AK Parti için mitingler düzenlemekle kalmamış, AK Parti’nin seçimlerde dağıttığı milyonlarca poşet kahveyi de o vermiş. Bir de diyor, kahve parasını da tahsil edememiş. Anlaşılan bunlar, birbirlerini de tokatlıyorlar evde. Atalarımız, ‘Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var’ demiş. Milyonlarca liralık kahvenin acaba ne kadar hatırı oldu?

Erdoğan, partisinin malî ve idarî işler başkanını bir çağırsın bakalım. Bir sorsun, bu kahvelerin parası ödenmiş mi, ödenmemiş mi? Bu kahvelerin faturası, Anayasa Mahkemesine ibraz edilmiş mi, edilmemiş mi? Eğer ödenmediyse, Siyasî Partiler Kanunu’na göre bu milyonlarca liralık kahve, hesaplara nasıl kaydedilmiş? Yani millete utanmadan sıkılmadan haram kahve içirildiyse, bunun hesabı mutlaka sorulmalıdır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA