MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 09-06-2021 07:16   Güncelleme : 09-06-2021 07:25

Peker, siyasî rica üzerine Ünye belediye seçimine de müdahale etmiş

Sedat Peker, Ordu’nun Ünye ilçesinde yayın yapan Çakır Medya Grubunun sahibi Cihan Çakır’ın, 31 Mart 2019 Mahallî İdareler Genel Seçiminden önce kendisi tarafından tehdit edildiği iddiasını doğruladı.

Peker, siyasî rica üzerine Ünye belediye seçimine de müdahale etmiş

20 dakika içinde aday değişikliği

Ordu’nun Ünye ilçesinde yayın yapan Çakır Medya Grubunun sahibi Cihan Çakır, 31 Mart 2019 Mahallî İdareler Genel Seçiminden önce AK Parti Belediye Başkanı Adayının, başvuru süresinin tamamlanmasına 20 dakika kala değiştiğini ve şimdiki Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın aday olarak gösterildiğini anlattı.

Bu değişiklikten şüphelendiklerini ve değişikliğin sebebini ve arkasındaki gücü araştırmaya başladıklarını dile getiren Cihan Çakır, bu konudaki haberlerinin bazı çevreleri rahatsız ettiğini, çeşitli yollarla baskı gördüklerini söyledi.

“Peker arayarak haberi kaldırmamı istedi”

Daha sonra bir gün Sedat Peker’in kendisini arayarak, Hüseyin Tavlı’nın adaylığı hakkında yayınladıkları bir haberi web sitesinden kaldırmalarını istediğini, kendilerinin de kaldırdıklarını anlattı.

Telefon görüşmesinde Peker’e, “Haberi neden kaldırmamızı istiyorsunuz? Sizin Ünye ile ne gibi bir alâkanız var?” diye sorduğunda Peker’in, “Bakanlıktan dostlarımız aradı. Bizzat rica etti. Ben de senden rica ediyorum.” dediğini dile getirdi.

Çakır, hangi bakanlıktan kimin aradığına dair sorusuna Peker’in cevap vermediğini, sadece “Seni aşar.” dediğini kaydetti.

Sedat Peker, Cihan Çakır’ın iddiasını doğruladı

Sedat Peker, Cihan Çakır’ın iddiasını, Twitter sayfasında yaptığı açıklamada doğruladı. Peker, tweetinde şunları yazdı:

“Bu konuyu da araştırın; buradan çok suç çıkar”

“Ordu’nun Ünye ilçesinde gazetecilik yapan Cihan Çakır’ın söyledikleri doğrudur. Kendisine bir dostumu yollayarak AKP belediye başkanı ve diğer yetkililerle ilgili yazı yazmaması için uyardım. Samimi ikrar yapıyorum. Bu konuyu da araştırın kardeşlerim, buradan çok suç çıkar.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA