SİYASET
Giriş Tarihi : 09-06-2021 14:15   Güncelleme : 10-06-2021 06:06

Erdoğan, Peker’in iddialarını ‘iftira’ olarak nitelendirdi

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “Gırtlağına kadar Lâğım çukurunda olan bir siyasî iktidarın Türkiye’ye yararı olamaz. Koku bütün Türkiye’yi, bütün dünyayı sardı, saray hissetmiyor; çünkü lâğım orada.” sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, “Lâğım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya lâyık görenlerin işidir.” dedi.

Erdoğan, Peker’in iddialarını ‘iftira’ olarak nitelendirdi

Kılıçdaroğlu: Saray kokuyu hissetmiyor çünkü lâğım orada

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in hükümet temsilcileri hakkındaki iddialarını partisinin TBMM Grubu Toplantısında dile getirmişti.

Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti:

“Gırtlağına kadar Lâğım çukurunda olan bir siyasî iktidarın Türkiye’ye yararı olamaz. Ben lâğım borusu patladı dedim, meğer çukurun içinde bunlar. Koku bütün Türkiye’yi, bütün dünyayı sardı, saray hissetmiyor; çünkü lâğım orada. Saray hissetmiyor bunu. Kokuyu hissetmiyor. Türkiye’yi temelden sarsan bir sürü açıklamalar var, saraydan tek cümle bile yok. Bu lâğım çukuru, bu kadar kokuyu dünyaya yaymışken, neden kimse konuşmuyor? Neden savcılar harekete geçmiyorlar? Türkiye Cumhuriyeti devleti, bir kabile devleti mi oldu? Nerede bu savcılar? Ben konuşunca 24 saat bile sürmüyor harekete geçiyorlar, lâğım basmış, yolsuzluklar diz boyu, bir Allah’ın kulu kalem bile oynatmıyor, oynatamıyor. Sonra da dönüp bize ‘Demokrasi var’ diyorlar. Sen, onu benim külahıma anlat!”

Erdoğan: Suç örgütünün iftiraları

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grubu Toplantısında yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Sedat Peker’in iddiaları hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, verdikleri mücadelelerin hiçbirinde ülkenin onurunu ve itibarını yere düşürmediklerini, milletin başını öne eğdirmediklerini, Türkiye’nin gündemini karanlık mahfillerde kurgulanan senaryolara teslim etmediklerini söyledi.

Erdoğan, “Ülkemize ne şu veya bu dış gücün ne onların piyon olarak kullandığı örgütlerin ne de içeride bu kirli senaryoya gönüllü figüran yazılanların istikamet çizmesine girmedik, izin de vermedik.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Lâğım çukuru’ dediği birtakım iddiaları meclis kürsüsünden tekrarladığını ifade eden Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun konuştuğu kürsünün, geçmişte PKK’nın güdümündeki partinin ve FETÖ’nün savunma zemini haline de dönüştürüldüğünü ileri sürdü.

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Lâğım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya lâyık görenlerin işidir. Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki, şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar.”

Erdoğan, “Türkiye’de hiç kimsenin bu haysiyet fukaralarından onur ve haysiyet dersi almaya ihtiyacı yoktur.” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA