SİYASET
Giriş Tarihi : 08-06-2021 15:32   Güncelleme : 10-06-2021 06:48

Kılıçdaroğlu: Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidarı mafya ile el ele verip tezgâh kurarak devlet hazinesine çökmekle suçlayarak, “İktidar sahipleriyle mafya, devleti ortak yönetiyorlar. Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır.” dedi. Kılıçdaroğlu, iktidarı, “mafya bozuntuları için özel kanun çıkarmakla” da suçladı.

Kılıçdaroğlu: Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu Toplantısında, “mafya lideri” olarak anılan Sedat Peker’in iddiaları ve iktidarın bu iddialar karşısındaki tavrını da değerlendirdi.

İktidarın, Peker’in iddialarını ‘dış güçlerin oyunu’ olarak nitelendirdiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, “E dış güçler bunu yapıyorsa, 19 yıldır beyefendi sen iktidarda değil miydin? 19 yılın sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni dış güçlerin oyuncağı hāline sen getirmedin mi o zaman? Gerekçe yaratmak istiyorlar, onda da batıyorlar.” diye konuştu.

“Mafya bozuntuları için özel kanun çıkarmadılar mı?”

Hükümete ‘istifa müessesesi’ olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, Onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese var. Devletin hazinesini, mafya ile el ele olacaksın, tezgâhı kuracaksın, belli yerlere çökeceksin, devletin rantını alacaksın. Kim? Mafya-siyaset iş birliği. 21. Yüzyılın Türkiye’sinin geldiği nokta bu. İktidar sahipleriyle mafya, ortak devleti yönetiyorlar. Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır. Açık ve net söylüyorum. Mafya bozuntuları için özel kanun çıkarmadılar mı? Hapisten çıkarmadılar mı? Gidip mafya bozuntusunun önünde el pençe durmadılar mı? Yahu siz devleti mi yönetiyorsunuz? Mafyadan talimat alıyorsunuz ya! İçişleri Bakanı, açıkça sarayı tehdit ediyor. 17-25’ten söz ediyor. Para kasalarından söz ediyor. ‘Bir siyasî, her ay (Peker’den) 10 bin dolar para alıyor’ diyor. Tık yok ya! Kim bu ya! Hepimizin bildiği ama kimsenin görmediği… Nasıl bir anlayıştır bu? Nasıl bir devlet yönetimidir?” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA