SİYASET
Giriş Tarihi : 11-06-2021 10:24

“Derdini kâğıda yaz, tencereye at…”

Saadet Partisi il başkanları, bugün 81 ilde meydanlara inip basın açıklaması yaptıktan sonra halkın derdini dinleyecekler. İl başkanları, “Geçim İttifakı” kampanyası kapsamında düzenlenecek etkinlikte, vatandaşlardan dertlerini kâğıda yazıp tencereye atmalarını isteyecekler.

“Derdini kâğıda yaz, tencereye at…”

Saadet Partisi, bugün öğleden sonra 81 ilde yapacağı basın açıklamalarıyla “Tenceremde dert değil aş pişsin!” diyen bütün vatandaşları Geçim İttifakı’na davet edecek.

Ülkenin acil çözüm bekleyen en önemli sıkıntısı olan geçim sıkıntısına dikkat çekmek amacıyla 3 Nisan’da “Geçim İttifakı” kampanyası başlatan Saadet Partisi, bu kampanya kapsamında düzenlediği Esnaf ve Çiftçi Kongrelerinin ardından, bir program daha düzenliyor.

Saadet Partisi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre il başkanları, 11 Haziran Cuma Günü bütün illerde aynı saatte düzenleyecekleri basın açıklamasıyla “Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere ve israfa hayır!” diyen herkesi “Geçim İttifakı”na davet edecek.

Basın açıklamalarının ardından her vatandaşın bir kâğıda derdini yazarak “Geçim İttifakı Tenceresi”nin içine atmasıyla mutfaklardaki tencerelerde “aş değil, dert piştiği” ifade edilecek.

İstanbul İl Başkanlığı da basın açıklamasını bugün saat 14.30’da Kadıköy Meydanı’nda gerçekleştirecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA