MEDYA
Giriş Tarihi : 03-10-2019 00:16   Güncelleme : 07-10-2019 01:11

İbrahim Tenekeci, Yeni Şafak’tan ayrıldı

30 Eylül’de, genel yayın yönetmenliğini yaptığı İtibar dergisinin 97’nci sayısıyla birlikte yayın hayatına son verdiğini duyuran şair ve yazar İbrahim Tenekeci’nin Yeni Şafak’taki yazılarına da son verdiği öğrenildi.

İbrahim Tenekeci, Yeni Şafak’tan ayrıldı

Independent Türkçe’nin haberine göre, şair ve yazar İbrahim Tenekeci, yaklaşık 7 yıldır köşe yazıları yazdığı Yeni Şafak gazetesinden ayrıldı.

Dün yazı günü olmasına rağmen yazısı yayınlanmayan Tenekeci’nin kendi isteğiyle yazılarını durdurduğu ve veda yazısı da yazmadığı öğrenildi.

Daha önce gidenler…

Daha önce de Merve Şebnem Oruç, Kemal Öztürk, Aydın Ünal, Erol Göka, Serdar Tuncer, Özlem Albayrak, Faruk Aksoy, Müfid Yüksel ve Mahmut Erol Kılıç da farklı tarihlerde gazeteden ayrılmışlardı.

Gönül yorgunluğu

Tenekeci, gazeteden ayrıldığına dair Independent’ta yayınlanan haberin twitter bağlantısının altına şöyle yazdı:

“İçimde gönül yorgunluğu oluştu. Bir müddet gazete yazısı yazmayacağım. Sonra belki başka bir mecrada tekrar yazmaya başlarım. Nasip.”

İtibar’a veda

İbrahim Tenekeci, 30 Eylül’de, genel yayın yönetmenliğini yaptığı İtibar dergisinin yayın hayatına son verdiğini, twitter sayfasında şöyle duyurmuştu:

“İtibar, ekim sayısıyla birlikte sekizinci yılını doldurmuş oldu. Dergimizi 90. sayıda kapatacaktık fakat son bir gayretle sekizinci yılı tamamladık. İtibar dergisi yolculuğunu nihayete erdirmiştir. 97 sayı boyunca dergimize emek ve eser veren herkese teşekkür ederiz.”

(tv5.com.tr)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA